پنجشنبه, 8 خرداد 1399 :: Thursday, 28 May 2020
 
کد خبر: 66861

بیانیه سفرای سه کشور اروپایی درباره جلسات کارشناسی در خصوص اینستکس

بیانیه سفرای سه کشور اروپایی درباره جلسات کارشناسی در خصوص اینستکس
سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس بیانیه‌ای مشترک در خصوص نشست‌های کارشناسی با طرف ایرانی در زمینه ساز و کار ملی موسوم به اینستکس صادر کردند.
پایگاه خبری ریشه

 سفرای آلمان، فرانسه و انگلیس در تهران بیانیه‌ای مشترک درباره نشست‌های نمایندگان و کارشناسان فنی این سه کشور با همتایان ایرانی در خصوص ساز و کار مالی موسوم به اینستکس صادر کردند.

در این بیانیه که متن انگلیسی و ترجمه فارسی آن از طرف سفارت انگلیس در تهران منتشر شده، آمده است:

«سفرای بریتانیا، فرانسه و آلمان در ایران این هفته پذیرای نماینده‌های اینستکس وهمچنین کارشناسان فنی سه کشور اروپایی بودند که برای دیدار و گفتگو با کارشناسان و همتا‌های مربوطه ایرانی خود به تهران سفر کرده بودند. جلسه‌هایی مانند این – که توسط سازمان پشتیبانی فنی و تبادل اطلاعات اتحادیه اروپا (EU TAIEX) تامین می‌شوند – کمک کرده اند تا تلاش‌های مشترکمان برای اطمینان از اینکه تجارت با ایران بر مبنای قوانین بین الملل و اتحادیه اروپا و نیز از طریق ساز و کار ویژه مالی اینستکس ادامه پیدا کند موثر واقع شوند.

ما فشار اقتصادی که مردم ایران با آن مواجه هستند را درک می‌کنیم. ما متعهد هستیم به همکاری به ایران ادامه دهیم تا هر چه سریعتر اولین تراکنش اینستکس انجام شود. نشست‌های تخصصی مانند آنچه در تهران برگزار شد بهترین راه برای نزدیک کردن دو طرف به هدف مشترکمان است که همانا تسهیل روابط تجاری و اقتصادی مشروع با ایران است. در همین راستا دو طرف درباره یک نقشه راه مشخص توافق کرده اند تا پیشرفت کار را تسریع بخشند.»

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.