يكشنبه, 11 خرداد 1399 :: Sunday, 31 May 2020
 
کد خبر: 66681

افزایش مصرف مواد مخدر در میان جوانان اروپایی

افزایش مصرف مواد مخدر در میان جوانان اروپایی
گزارش‎های انتشار یافته در مراکز تحقیقاتی و رسانه‎های اروپایی نشان می‎دهد که مصرف مواد مخدر در میان کشورهای اتحادیه اروپا رو به افزایش است.
پایگاه خبری ریشه
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد تقریباً از هر ۲۰ فرد جوانی که در انگلیس زندگی می‌کند یک نفر در سال گذشته مواد مخدر کوکائین مصرف کرده است.
بر اساس گزارش سازمان نظارت بر مواد مخدر اروپا، در حدود ۱۴۰ تن مواد مخدر کوکائین در سال ۲۰۱۷ کشف و ضبط شد که این مقدار در مقایسه با سال ۲۰۱۶ دو برابر شده و بالاترین میزان در طی چند سال اخیر را به خود اختصاص داده است.
مواد مخدر کوکائین پس از کانابیس دومین مواد مخدری است که اغلب در انگلیس توقیف می‌شود.
نتایج گزارش ۲۰۱۹ نشان می‌دهد شیوع کلی مصرف مواد که در انگلیس و ولز صورت گرفت مشابه یک دهه قبل بوده و تقریباً از هر ۱۰ فرد بزرگسال در رده سنی ۱۶ تا ۵۹ سال یک نفر مواد مخدر مصرف می‌کرده است.
بر اساس گزارشی که مرکز نظارت بر مواد مخدر و اعتیاد اروپا در بروکسل منتشر کرد، رشد قاچاق مواد مخدر در ابعاد زیاد به چالشی عمده مبدل شده است.
مواد مخدر

 

گروه‌های کوچک قاچاق مواد مخدر با استفاده از طیف وسیعی از فناوری‌های اطلاعاتی همانند رمزنگاری، بازار سیاه، رسانه‌های اجتماعی توانستند برای فروش و رمزنگاری ارز‌ها وارد بازار شوند.
یکی دیگر از عواملی که در فروش ماده مخدر کوکائین سهیم است روش‌های نوآورانه با به کارگیری گوشی همراه هوشمند در توزیع این مواد مخدر است.
به گزارش دیلی میل، سالیانه بیش از یک میلون مورد کشف و ضبط مواد مخدر در اتحادیه اروپا، ترکیه و نروژ گزارش می‌شود.
 
 

 

بر اساس این نظرسنجی کشور‌های انگلیس و فرانسه بیشترین تعداد کشف و ضبط مواد مخدر را به خود اختصاص داده که بیش از ۲ سوم از همه کشور‌هایی هستند که در منطقه تحت پوشش این نظرسنجی قرار داشتند.
آمار‌ها نشان می‌دهد اتحادیه اروپا سال گذشته در حدود ۲.۶ میلیون نفر در رده سنی ۱۵ تا ۳۴ سال از مواد مخدر کوکائین استفاده کرده‎اند.
 
در میان کشور‌های عضو در اتحادیه اروپا، انگلیس و ایرلند در سال گذشته بیش از ۲.۵ درصد از بزرگسالان جوان از مواد مخدر کوکائین استفاده کرده‎اند.
از سال ۲۰۱۴ شمار مصرف کنندگان مواد مخدر در انگلیس به طور قابل توجهی افزایش یافته که عمدتاً به سوی مصرف مواد مخدر کوکائین روی می‌آورند.
 
تحقیقات اخیر در مورد بقایای مواد مخدر در فاضلاب‌های شهری نشان داد که بین سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ از ۳۸ شهری که اطلاعات آن جمع آوری شد ۲۲ شهر متابولیت‌های کوکائین افزایش داشته است.
در سال ۲۰۱۸ بیشترین میزان باقی مانده مواد مخدر در هر هزار نفر در روز در شهر‌های انگلیس، بلژیک، اسپانیا و هلند ثبت شده است.
 
 
منبع : دیلی میل

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.