چهارشنبه, 14 خرداد 1399 :: Wednesday, 3 June 2020
 
کد خبر: 66679

عاملان آزار و اذیت زنان جوان در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی محاکمه شدند

عاملان آزار و اذیت زنان جوان در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی محاکمه شدند
عاملان آزار و اذیت زنان جوان در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی با حضور در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه شدند.
پایگاه خبری ریشه

یکم اسفندماه سال گذشته بود که معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری دو متهم خبر داد که در پوشش تست بازیگری برای تهیه فیلم‌های تبلیغاتی اقدام به آدم ربایی و آزار و اذیت خانم‌های جوان کرده بودند.

با شکایت خانم جوان در این خصوص، پرونده‌ای با موضوع آزار و اذیت جنسی در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران تشکیل و برای انجام تحقیقات به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد که در آن شاکی پرونده مدعی بود توسط ۲ سرنشین یک خودرو ۲۰۶ سفید رنگ مورد ضرب و شتم، تهدید و آزار و اذیت قرار گرفته است.

2

به گفته معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ شاکی پرونده پس از حضور در اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: "حدود یک هفته پیش در اینستاگرام با فردی آشنا شدم که از من و تعدادی دیگر از خانم‌های جوان درخواست تست بازیگری و اجرای شوی لباس کرده بود؛ حدود یک هفته در خصوص شرایط و نحوه‌ی انجام تست بازیگری با این شخص از طریق فضای مجازی (اینستاگرام) در ارتباط بودم تا اینکه در مورخه سیزدهم بهمن ماه سال گذشته از طریق پیامک به من اطلاع داده شد که ساعت ۸ شب راننده به دنبال من خواهد آمد تا مرا برای انجام تست بازیگری به دفتر شرکت ببرد. به این بهانه و ترفند بود که آدرس محل سکونتم را گرفتند؛ دقیقا ساعت ۸ شب بود که یک ماشین ۲۰۶ سفید با یک راننده جوان به درب منزل ما در محدوده بزرگراه اشرفی اصفهانی مراجعه کرد و خودش را راننده شرکت معرفی کرد؛ همه چیز عادی به نظر می‌رسید؛ زمانی که سوار خودرو ۲۰۶ شدم، راننده‌ی خودرو متن فیلم نامه‌ای را به من داد و درخواست کرد تا زمان رسیدن به شرکت آن را حفظ کنم و مدعی شد که بر اساس آن تست بازیگری گرفته خواهد شد. در محدوده بازار مبل یافت آباد بود که راننده خووپدرو به صورت تلفنی با شخصی تماس گرفت و مدعی شد که دفتر شرکت شلوغ است و قرار شده تا تست بازیگری در دفتر شماره ۲ شرکت انجام شود؛ در مقابل یکی از مجتمع‌های فروش مبلمان در بازار یافت آباد توقف کرده بودیم تا اینکه فرد دیگری این بار به عنوان فیلمبردار شرکت سوار ماشین شد و عنوان کرد دفتر دوم در شهرری است؛ این شخص از راننده ۲۰۶ خواست تا به سمت دفتر شرکت در شهرری برود. هنوز مسافتی زیادی نرفته بودیم که ناگهان خودرو ۲۰۶ به داخل جاده‌ای خاکی رفت؛ بسیار ترسیده بودم؛ می‌خواستم از ماشین پیاده شده و یا حداقل خودم را از ماشین به بیرون بیندازم، اما در‌های ۲۰۶ از داخل باز نمی‌شد؛ سرنشین ۲۰۶ که تا آن لحظه خودش را به عنوان فیلمبردار شرکت معرفی بود به سمت من حمله ور شد و در ادامه با توقف ماشین، راننده ۲۰۶ نیز به کمک او آمد و آن‌ها با تهدید و ضرب و شتم مرا مورد آزار و اذیت قرار دادند؛ پس از آن مرا در همان بیابان‌های تاریک از ماشین پیاده کرده و از محل دور شدند".

هم زمان با آغاز رسیدگی به شکایت اولیه، پرونده مشابه دیگری به اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که دقیقا به همان شیوه و شگرد، دختری ۱۹ ساله مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود.
1

 

 
در ادامه با اقدامات پلیسی، کارآگاهان موفق به دستگیری دو نفر در خصوص این پرونده شدند؛ پس از انجام تحقیقات از سوی پلیس آگاهی تهران بزرگ پرونده جهت رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد.

 

صبح امروز متهمان این پرونده جهت رسیدگی به اتهام خود از زندان به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی قربان زاده انتقال یافتند؛ در ابتدای جلسه دادگاه، قاضی قربان زاده ضمن اعلام رسمیت جلسه اظهار کرد: متهمان همراه با ماموران زندان به دادگاه اعزام شدند و حضور دارند، وکلای متهمان نیز حضور دارند.

وی بیان کرد: دادگاه مراعات مواد ۱۹۳، ۱۹۴، ۳۵۴ و ۳۹۶ قانون آیین دادرسی کیفری را به متهمان تذکر می‌دهد.

در ادامه قاضی قربان زاده از یکی از متهمان خواست تا در جایگاه قرار گیرد و متهمان و وکلا به بیان دفاعیات پرداختند.
 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.