يكشنبه, 24 شهريور 1398 :: Sunday, 15 September 2019
 
کد خبر: 66646

لحظه سرنگونی هواپیمای پیشرفته آمریکایی در آسمان الحدیده یمن + فیلم

لحظه سرنگونی هواپیمای پیشرفته آمریکایی در آسمان الحدیده یمن + فیلم
واحد اطلاع رسانی جنگی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ویدئویی را از لحظه هدف قرار گرفتن یک هواپیمای آمریکایی در آسمان الحدیده و سرنگونی آن منتشر کرد.
پایگاه خبری ریشه

صحنه هدف قرار گرفتن یک هواپیمای جنگی بدون سرنشین آمریکایی با یک فروند موشک زمین به هوا در آسمان شهر الحدیده از تازه‌ترین موفقیت ارتش و کمیته‌های مردمی در نبرد هوایی با دشمنان حکایت می‌کند.

در این فیلم، لحظه شلیک موشک زمین به هوا به سمت هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی از نوع «MQ9 » و آتش گرفتن و سرنگونی آن به وضوح قابل مشاهده است.

یحیی سریع سخنگوی ارتش یمن تاکید کرده بود که سامانه دفاعی یمن، یک هواپیمای جنگی آمریکایی را با موشک زمین به هوا سرنگون کرده بود.

سامانه دفاعی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بیست و دوم مارس گذشته هم یک هواپیمای جنگی بدون سرنشین آمریکا را سرنگون کرده بود، در منطقه بنی معاذ استان صعده هم در نوزدهم آوریل یک هواپیمای دیگر سرنگون شد، سامانه دفاعی یمن چهاردهم می گذشته هم یک هواپیمای آمریکایی از نوعMQ-1 را سرنگون کرده بود.

هواپیمای جدیدی که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در آسمان الحدیده سرنگون کردند، به عنوان پرتابگر موشک در جنگ استفاده می‌شود، آمریکا و انگلیس از این مدل هواپیما در حمله به مناطق مختلف افغانستان استفاده می‌کنند.

طول هواپیما حدود 11 متر و طول بال‌های آن بیش از 20 متر و ارتفاع آن هم سه و نیم متر و وزن آن 2223 کیلوگرم بدون موشک و 4760 کیلومتر پس از حمل موشک است.

حداکثر سرعت این هواپیما، 482 کیلومتر در ساعت و برد پروازی آن تا سه هزار کیلومتر می‌رسد. هزینه ساخت هر فروند از این هواپیماها، 11 میلیون و پانصد هزار دلار است. این هواپیما قادر به حمل موشک هدایت شونده و بمب‌هایی به وزن هزار و هفتصد کیلوگرم است.

 

منبع : شبکه المسیره

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.