سه شنبه, 24 تير 1399 :: Tuesday, 14 July 2020
 
کد خبر: 66571
آیت‌الله امامی کاشانی:

بیانات رهبر انقلاب درباره مقاومت همان سخن امام(ره) از روز اول نهضت است

بیانات رهبر انقلاب درباره مقاومت همان سخن امام(ره) از روز اول نهضت است
خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: انتظار بر این است که تمام ملت و مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای، همصدا با رهبر معظم انقلاب باشند؛ تا دنیا بداند صدایی که از ایران بلند است، یکی است و آن صدای مقاومت است.
پایگاه خبری ریشه

 آیت‌الله امامی کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان، جهادی در عبادت صورت گرفت؛ این سوال مطرح است که چه کنیم این اعمال را که سرمایه است تا سال آینده حفظ کنیم؟

وی تصریح کرد: طبق آیه شریفه قرآن، اعمال ما را خداوند نظاره‌گر است و علاوه بر باریتعالی، حجت خداوند نیز نظاره‌گر اعمال ماست. لذا سرمایه‌ها و برکات معنوی حاصل از ماه رمضان را انسان زمانی می‌تواند حفظ کند که بداند، امام زمان(عج) بر اعمالش ناظر هستند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران بیان داشت: انسان با تقوا انسانی است که به همسایگان ونیازمندان رسیدگی کند و حواسش به سفره محرومان نیز باشد.

وی با اشاره به راهپیمایی باشکوه روز قدس، گفت: تمام قدم‌هایی که در اینگونه مراسم برداشته می‌شود، مورد عنایت امام زمان(عج) است.

آیت‌الله امامی کاشانی با اشاره به آیات متعدد قرآن پیرامون مقاومت در برابر کفار و ستمگران، تصریح کرد: قرآن، مسلمانان را از ترس و سازش با کفار و ستمگران نهی می‌کند و می‌فرماید شما مومنان و مسلمانان از بالاترین امت‌ها هستید و خدا با شماست و اعمال و پاداش شما نزد خدا محفوظ است.

وی بیان داشت: مقاومت در برابر دشمن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است همان خط و اندیشه امام خمینی(ره) است و مقام معظم رهبری با پیگیری خط مقاومت، در واقع همان خط امام (ره) را پیگیری می‌کنند. انتظار بر این است که تمام ملت و مسئولان و گروه‌های سیاسی با هر سلیقه‌ای، همصدا با رهبر معظم انقلاب باشند؛ تا دنیا بداند صدایی که از ایران بلند است، یکی است و آن صدای مقاومت است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، گفت: امروز دشمن با یک سطح وسیع‌تر مشکلات را بر ما تحمیل کرده است؛ البته این مشکلات به لطف خداوند با مقاومت مردم و مسئولان، برطرف می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن آحاد مردم و مسئولان به مقوله رونق تولید، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران، سرمایه خود را در تولید داخلی صرف کنند؛ دولت نیز تسهیلات را برای تولید فراهم کند و مشکلات دست و پاگیر را از سر راه تولید کنندگان بردارد تا تولید رونق یابد و اشتغال افزایش یابد. این وظیفه همه ما است.

آیت‌الله امامی کاشانی افزود: کسانی که دارای سرمایه هستند، به خاطر خدا و حیثیت کشور، پول خود را به خارج نبرند و در داخل کشور برای رونق تولید و اشتغال جوانان، سرمایه‌گذاری کنند.

وی بیان داشت: تعیین و اخذ مالیات باید از افرادی صورت گیرد که دارا هستند و در مقابل باید به تولیدکنندگان کمک شود؛ از سویی دیگر، باید فکری به حال فراریان از پرداخت مالیات شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.