يكشنبه, 11 خرداد 1399 :: Sunday, 31 May 2020
 
کد خبر: 66545

شدت یافتن نژادپرستی در آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ

شدت یافتن نژادپرستی در آمریکا در دوره ریاست جمهوری ترامپ
 ۷۵ درصد از سیاه‎پوستان در آمریکا بر این باورند با به روی کار آمدن دونالد ترامپ و حضور او در کاخ سفید به عنوان رئیس جمهور نژادپرستی در این کشور وخی
پایگاه خبری ریشه

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد (۸۵%) از سیاهپوستان، نژادپرستی در جامعه آمریکا را یک معضل جدی قلمداد می‌کنند و تقریباً نیمی (۴۸%) از شهروندان این کشور که ترامپ را برای ریاست جمهوری انتخاب کردند به تبعیض نژاد هنوز به عنوان مشکلی جدی می‌نگرند.

هنگامی که صحبت از تاریخ آمریکا و سیاهان به میان می‌آید، بسیاری از شهروندان آمریکایی خود را آگاه به شمار می‌آورند، این در حالی است که در مورد موضوع نژادپرستی در آمریکا کمتر اتحاد و یکپارچگی میان سیاهپوستان و سفیدپوستان دیده می‌شود.

 

ریاست جمهوری دونالد به معضل نژادپرستی در جامعه آمریکا به شدت دامن زده است
بر اساس مطالعات انجام شده بیش از ۷۱ درصد از مردم آمریکا (از هر ۱۰ نفر ۷ نفر) معتقدند که موضوع نژادپرستی در جامعه آن‌ها معضلی جدی است. ۸۵ درصد از جمعیت جامعه سیاهان و ۶۸ درصد از سفید پوستان با این نظر موافق هستند.

مردمی که در انتخابات ۲۰۱۶ برای برگزیدن دونالد ترامپ به پای صندوق‌های رای رفتند، ۴۹ درصد با این موضوع که نژادپرستی همچنان معضل جدی در جامعه آمریکا به حساب می‌آید موافق و ۴۸ درصد مخالفت هستند.

پس از گذشت تقریباً ۳ سال از به روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا ۷۵ درصد از سیاهان و ۶۰ درصد از اسپانیایی‌ها می‌گویند بعد از برگزیدن دونالد ترامپ به نژادپرستی دامن زده شده و شرایط را برای زندگی رنگین پوستان بسیار دشوار‌تر کرده است.

در خصوص تدریس تاریخ سیاه پوستان در مدارس آمریکا در حدود ۴۶ درصد گفته‎اند که مدارس آمریکا عملکرد ضعیفی در آموزش کودکان در مورد موضوعات مربوط به سیاهان از خود نشان داده است. ۵۷ درصد سیاهان و دموکرات‌ها این نظر را قبول دارند.

 

بسیاری از مدارس آمریکا در ماه فوریه پرداختن به تاریخ سیاهان را در اولیت برنامه آن ماه قرار می‌دهند. این در حالی است که ۲ سوم از مردم آمریکا بر این باورند که تاریخ سیاه پوستان باید به عنوان یک برنامه درسی مجزا آموزش داده شود. 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.