يكشنبه, 24 شهريور 1398 :: Sunday, 15 September 2019
 
کد خبر: 66328

اهمیت خواندن دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان

اهمیت خواندن دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان
کارشناس علوم قرآنی گفت: خوب است مؤمنان خصلت شایسته خواندن قرآن در ماه مبارک رمضان را در تمامی روز‌های سال با خود حفظ کنند چرا که قرآن کریم آثار پرخیر و برکت بسیاری دارد که تأثیر خود را در زندگی انسان برجای می‌گذارد و باعث موفقیت هرچه بیشتر انسان‌ها در زندگیشان می‌شود.  
پایگاه خبری ریشه

محمدرضا مرادی کارشناس علوم قرآنی درباره فضیلت تفکر و اندیشه در ماه مبارک رمضان گفت: خواندن دعای بیست و ششمین روز از ماه مبارک رمضان ثواب بسیار زیادی دارد.

وی توضیح داد: در دعای روز بیست و ششم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «بسم الله الرحمن الرحیم، اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْکوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین»، خدایا قرار بده کوشش مرا در این ماه قدردانـى شده و گناه مرا در این ماه آمرزیده و کردارم را در آن مورد قبول و عیب مرا در آن پوشیده‌اى شنواترین شنوایان.

رمضان

مرادی بیان کرد: با توجه به فضیلت بسیار زیاد ماه مبارک رمضان و اینکه ثواب انجام هر عملی در این ماه چند برابر می‌شود، مؤمنان می‌توانند با کسب شناخت و درکی متناسب از ماه رمضان، روحیه این ماه مبارک را همچنان در ذهن و فکر خود جاری نگاه دارند.

وی با اشاره به تکرار کار‌های نیک در سایر ماه‌های سال به جز ماه رمضان تاکید کرد: انسان‌ها در ماه رمضان تلاش می‌کنند با دوری از شیطان و انجام دادن کار‌های نیک، هرچه بیشتر خود را به خدا نزدیک کنند، اما این اعمال در صورتی ارزشمند است که پس از پایان این ماه مبارک نیز ادامه داشته باشد، زیرا کار خیر نباید تنها به ماه مبارک رمضان ختم شود.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: یکی از خصلت‌ها نیکویی که افراد در ماه رمضان بر انجام هرچه جدی‌تر تأکید دارند، تلاوت آیه‌هایی از قرآن کریم در هر روز ماه مهمانی خدا است چرا که خواندن قرآن در ماه رمضان به مراتب ثوابی بالاتر از ماه‌های دیگر دارد.

وی خاطرنشان کرد: خوب است مؤمنان خصلت شایسته خواندن قرآن را در تمامی روز‌های سال با خود حفظ کنند چرا که قرآن کریم آثار پرخیر و برکت بسیاری دارد که تأثیر خود را در زندگی انسان برجای می‌گذارد و باعث موفقیت هرچه بیشتر انسان‌ها در زندگیشان می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.