پنجشنبه, 7 مرداد 1400 :: Thursday, 29 July 2021
 
کد خبر: 66199

واکنش ایران به اظهارات متناقض ترامپ: ما بر مبنای آنچه می‌بینیم تصمیم‌گیری می‌کنیم

واکنش ایران به اظهارات متناقض ترامپ: ما بر مبنای آنچه می‌بینیم تصمیم‌گیری می‌کنیم
سخنگوی وزارت امور خارجه درباره اظهارات متناقض ترامپ علیه ایران در ماه‌های اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران چندان به لفاظی‌ها توجه ندارد. آنچه مهم است تغییر رفتار است ما بر مبنای آنچه می‌بینیم تصمیم‌گیری می‌کنیم. این تناقض در هیئت حاکمه امریکا مشاهده می‌شود و آنچه برای ما مهم است تغییر رویکرد و رفتار است.
پایگاه خبری ریشه

سید عباس موسوی در اولین نشست خبری خود درباره اظهارات متناقض ترامپ علیه ایران در ماه‌های اخیر گفت: جمهوری اسلامی ایران چندان به لفاظی‌ها توجه ندارد. آنچه مهم است تغییر رفتار است ما بر مبنای آنچه می‌بینیم تصمیم‌گیری می‌کنیم. این تناقض در هیئت حاکمه امریکا مشاهده می‌شود و آنچه برای ما مهم است تغییر رویکرد و رفتار است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد صفر شدن واردات گاز و نفت ترکیه از ایران اظهار داشت: جزییات خرید نفت را باید از وزارت نفت پرسید. ترکیه به عنوان یکی از شرکا و دوستان ما مطرح است. روابط ما ترکیه راهبردی است. فعلا تناقصی در گفتار و رفتار ترکیه مشاهده نمی‌کنم.

موسوی با اشاره به پیشنهاد ایران مبنی بر پیمان منطقه‌ای عدم تجاوز گفت: کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس از کشور‌های مهم همسایه ما هستند. این ایده جدید نیست و وزیر امور خارجه کشورمان براساس سوابق به این ایده استناد کرد.

وی تصریح کرد: ایران تمایل ندارد در منطقه‌ای باشد که پر از سوتفاهم باشد و مایل است با ابتکاراتش این تنش‌ها را کاهش و از بین ببرد. ما امیدواریم طرف‌های مقابل با حسن نیت با آن برخورد کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.