چهارشنبه, 5 تير 1398 :: Wednesday, 26 June 2019
  • آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    آيا اعدامی‌ها می توانند اعضاي بدنشان را ببخشند؟

    موضوع اهداي اعضا از افراد مرگ مغزي كه علائم حياتي نشان نمی‌دهند از سال‌ها قبل در كشورهاي مختلف مطرح بوده و هم اكنون نيز محل چالش‌هاي مختلف حقوقي و ديني است. اين در حالي است كه به اذعان مراجع بين‌المللي پزشكي، ايران يكي از پيشگام‌ترين كشورهاي جهان در زمينه تدوين و اجرايي كردن قوانين اهداي اعضا از افراد مبتلا به مرگ مغزي است. چرا كه حضرت امام خميني(ره) و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و اغلب مراجع تقليد كشور سال‌ها قبل بخشش اعضاي بدن بيماران مرگ مغزي در صورت رضايت خانواده درجه يك يا اعلام رضايت فرد قبل از مرگ را مورد تأييد قرار داده‌اند
 
کد خبر: 65921

دستگیری صدها نفر از اعضای باند مواد مخدر در انگلیس

دستگیری صدها نفر از اعضای باند مواد مخدر در انگلیس
پلیس همزمان با کاهش توزیع کنندگان مواد مخدر در این کشور از دستگیری نزدیک به ۶۰۰ نفر از اعضای باند مواد مخدر در سراسر این کشور خبر می‎دهد.  
پایگاه خبری ریشه
سازمان جرائم ملی انگلیس اعلام کرده که طی هفته گذشته در حدود ۶۰۰ نفر از اعضای باند مواد مخدر در سراسر انگلیس دستگیر شده‎اند.
 
اعضای این باند از کودکان برای توزیع مواد مخدر در مناطق روستایی سوء استفاده می‌کردند.
به گزارش دیمند نیوز، نیرو‌های پلیس انگلیس در پی این عملیات مواد مخدر کوکائین به ارزش ۱۷۶.۷۸۰ یورو، کراک به ارزش ۳۶.۵۵۰ یورو، هروئین به ارزش ۱۷.۹۵۰ یورو و ۴۶ اسلحه را مصادره کردند.
سازمان جرائم ملی انگلیس تخمین زده است که در حدود ۲ هزار باند شهری از افراد جوان برای فروش مواد مخدر در شهر‌های کوچک‌تر سوء استفاده می‌کنند. سخنگوی این سازمان مقابله با باند‌های مواد مخدر را یک اولویت اجرای قانون ملی اعلام کرده است.
پلیس انگلیس در چندین عملیات از تاریخ ۱۳ تا ۲۰ می(۲۳ تا ۳۰ اردیهشت) ۵۰۰ نفر مرد و ۸۶ نفر زن را که در باند‌های توزیع مواد مخدر فعالیت داشتند دستگیر کرده است.
 
در میان افرادی که در این عملیات‌ها بازداشت شده اند ۳۰ نفر قربانیان بالقوه‌ای وجود داشته که برای بردگی و قاچاق انسان در این باند‌ها مورد سوء استفاده قرار می‌گرفتند.
هفته گذشته ۳ فروشنده مواد مخدر که در لندن و کنت از نوجوانان آسیب پذیر بودند برای توزیع مواد مخدر کراک، کوکائین و هروئین زندانی شدند.
از دیگر باند‌های توزیع مواد مخدر ۲ برادر در بیرمینگهام بودند که به طور شبکه‌ای مواد مخدر کوکائین و کراک را در هیریدفورد توزیع می‌کردند. عملیات پلیس انگلیس در روز اول ماه می(۱۱ اردیبهشت) ‌منجر به دستگیری ۲۴ نفر و باند‌ها در مناطق نیوکاسل، نورویچ، گلاسکو و لندن شد.
مدیر انجمن کودکان انگلیس می‎گوید که داستان‌های تکان دهنده‌ای از کودکان شنیده می‌شود که با وعده‌های دروغین مورد سوء استفاده جنسی قرار می‌گیرند و کاخ رویا‌های آن‌ها خیلی زود به کابوسی تلخ مبدل می‌شود.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.