• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 65876

اهمیت خواندن دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

اهمیت خواندن دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان
کارشناس علوم قرآنی گفت: «حضرت محمد(ص)» فرموده‌اند: اگر کسی به روزه‌داری افطاری دهد، ثواب عمل روزه و هر عمل نیکی که در آن روز توسط روزه‌دار انجام شده را بدون آنکه از اجر روزه‌دار چیزی کم شود، از آن خود کرده است.
پایگاه خبری ریشه

محمدطا‌ها مرادی کارشناس علوم قرآنی در خصوص اعمال ارزشمند ماه مبارک رمضان گفت: یکی از اعمال روز پاتزدهم ماه مبارک رمضان خواندن دعای مخصوص این روز است.

در روز پانزدهم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «بسم الله الرحمن الرحیم اللهمّ ارْزُقْنی فیهِ طاعَةَ الخاشِعین واشْرَحْ فیهِ صَدْری بإنابَةِ المُخْبتینَ بأمانِکَ یا أمانَ الخائِفین». خدایا روزى کن مرا در آن فرمانبردارى فروتنان و بگشا سینه‌ام در آن به بازگشت دلدادگان به امان دادنت اى امان ترسناکان. 

وی تصریح کرد: همچنین در این روز خواندن نمازی چهار رکعتی به‌گونه‌ای که در دو رکعت اول پس از سوره حمد، صد مرتبه سوره توحید و در دو رکعت دیگر، پس از حمد، ۵۰ مرتبه سوره توحید خوانده شود، از ثواب و ارزش بسیاری برخوردار است.

مراد در خصوص دیگر اعمال ارزشمند در ماه مبارک رمضان بیان کرد: یکی دیگر از مهم‌ترین اعمال ارزشمندی که می‌توان در ماه مبارک رمضان انجام داد، افطاری دادن به روزه‌داران است.

وی ادامه داد: «حضرت محمد(ص)» درباره ثواب افطاری دادن فرموده‌اند: اگر کسی به روزه‌داری افطاری دهد، ثواب عمل روزه و هر عمل نیکی که در آن روز توسط روزه‌دار انجام شده را بدون آنکه از اجر روزه‌دار چیزی کم شود، از آن خود کرده است.

این کارشناس علوم قرآنی تصریح کرد: هرچقدر به ماه رمضان‌های سال‌های گذشته نگاهی می‌اندازیم، متوجه می‌شویم که این سنت نیکو در گذشته پررنگ‌تر بوده و افراد برای افطاری دادن به روزه‌داران همواره در تکاپو بودند در حالی‌که این موضوع امروز کم‌رنگ‌تر شده است.

وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: کم شدن دورهمی‌ها در ضیافت افطار با توجه بیشتر به تجملات و زرق و برق‌های دنیوی ارتباط مستقیم دارد چرا که سفره‌های ساده و به اصطلاح آسان افطاری است که می‌تواند موجب گردهم جمع شدن اعضای خانواده در ماه میهمانی خدا شود.

وی خاطرنشان کرد: ثواب دادن افطار از عبادت‌های دیگر ماه مبارک رمضان بیشتر است چرا که به‌ عنوان نمونه اگر فردی در این ماه مبارک به تلاوت قرآن کریم بپردازد، ثوابی را به تنهایی برای خود کسب می‌کند، اما اگر به روزه‌داری افطار بدهد، نه تنها ثواب یک عبادت فردی بلکه ثواب عبادت میهمان خود را نیز به‌دست می‌آورد.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.