شنبه, 30 شهريور 1398 :: Saturday, 21 September 2019
 
کد خبر: 65865

شکاف طبقاتی در انگلیس

شکاف طبقاتی در انگلیس
موسسه مطالعات مالی انگلیس می‎گوید که انگلیس باید تدابیر نابرابری که شکاف طبقاتی میان ثروتمندان و فقرا را بیش از آنکه آشکار کند پنهان نگاه می‌دارد متوقف کند.  
پایگاه خبری ریشه

انگلیس باید تدابیر نابرابری را که شکاف طبقاتی میان ثروتمندان و فقرا را بیش از آنکه آشکار کند پنهان نگاه می‌دارد متوقف کند.

این جملات را موسسه مطالعات مالی انگلیس به مناسبت پنجاهمین سالگرد درخواست ۵ ساله در خصوص اقدامات موثر‌تر در برابر نابرابری در جامعه منتشر کرده است.

سیاستمداران انگلیسی در اکثر موارد اختلاف مالی روز افزون میان طبقات جامعه و زیاد شدن فاصله نسل‌ها را هنگامی که در خصوص شکاف طبقاتی به مذاکره نشسته‎اند نادیده می‌گیرند. همچنین آنان شکاف گسترده در ارائه خدمات حمل و نقل، امید به زندگی و امکانات فرهنگی میان مناطقی که ممکن است بیشتر با تدابیر جامعه تری از نابرابری پوشانده شود را مورد بی توجه قرار می‌دهند.

نگاهی عمیق به تدابیر قدیمی سیاستمداران در موضوع نابرابری درآمد مردم انگلیس اثبات کرده که اقدامی به شدت سیاسی است. از سال ۲۰۱۰، دولت‌های محافظه کار نگرانی‌های که کاهش هزینه‌های خدمات عمومی و رفاه را برای مردم به همراه داشته کنار گذاشته و استفاده از شاخص جینی (اندازه گیری آماری از شکاف میان پایین‌ترین و بالاترین درآمد خانوار) نابرابری را در جامعه افزایش داده است.

بیشتر بخوانید: تشدید دشواری‌های اقتصادی انگلیس به دلیل طولانی شدن فرآیند برگزیت

گزارش‌های انتشار یافته اغلب به این نتیجه رسیدند که اثر کلی سیاست‌های دولت انگلیس با وجود آنکه بر خلاف شواهد هستند نشان می‌دهد نابرابری همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

گاردین می‎گوید یکی از دلایل که متوسط درآمد در جامعه انگلیس تقریبا دست نخورده باقی مانده، مرتبط با تقسیم جامعه به گروه‌های بزرگ و گروه‌های مجزا نه چندان بزرگ است که ثروتشان اغلب در جهت مخالف کاهش یافته است.

وضعیت خانواده‌های شاغل با درآمد پایین طی ۱۰ سال گذشته بدتر شده است. شاخص جینی نشان می‌دهد توزیع ثروت به مراتب کمتر از درآمد یا درآمد خانوار است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.