شنبه, 30 شهريور 1398 :: Saturday, 21 September 2019
 
کد خبر: 65849

مادری که سرطان دختر 5 ساله خود را تشخیص داد

مادری که سرطان دختر 5 ساله خود را تشخیص داد
رتینوبلاستوما نوعی سرطان چشم است که در شبکیه چشم (پوشش حساس داخل چشم) شروع می شود. این تومور اغلب بر روی کودکان تاثیر می گذارد، اما به ندرت در بزرگسالان نیز رخ می دهد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

رتینوبلاستوما زمانی رخ می دهد که سلول های عصبی در شبکیه دچار جهش های ژنتیکی می شوند. این جهش ها سبب می شود که سلول های سالم به رشد و تکثیر خود ادامه دهند. تولید بیش از حد باعث تجمع سلول ها روی هم شده و توده یا همان تومور را تشکیل می دهد.

سلول های رتینوبلاستوما می توانند بیشتر به چشم و ساختارهای مجاور حمله کنند. این نوع سرطان همچنین می تواند به مناطق دیگر بدن، از جمله مغز و ستون فقرات گسترش (متاستاز) یابد. در اکثر موارد، علت جهش های ژنتیکی که منجر به رتینوبلاستوما می شود، مشخص نیست. با این حال، کودکان ممکن است جهش ژنتیکی را از والدین خود به ارث برده باشند.

 طبق گزارش سایت خبری دیلی میل یک مادر سرطان کودک خود را از نور درخشان سفید داخل مردمک چشم وی تشخیص داد.

این مادر استرالیایی گفت که درخشش سفید عجیب و غریبی در چشم دختر پنج ساله اش دیده شده است.

همانطور که پزشکان گفتند شما در ابتدا فقط می توانید آن را در عکس ها ببینید.

رتینوبلاستوما
تومور شبکیه

یک پزشک متخصص گفت بیماری این کودک تومور شبکیه  تشخیص داده شده است؛شکل نادر و پرخطر سرطان چشم که معمولا کودکان زیر 5 سال را تحت تاثیر قرار می دهد. او نشان داد که این انعکاس در واقع سرطان تهاجمی است.

این پزشک همچنین اظهار کرد : جهش هایی در ژن های پدر و مادر وجود دارند که ما در کودکان می‌بینیم و در والدین نمود ظاهری ندارد،ولی به فرزندان منتقل می شوند لذا این پزشک از پدر مادر های دیگر خواست تا به بررسی چشم فرزند خود بپردازند و در صورت وجود علائم هرچند جزئی به پزشک معالج مراجعه کنند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.