يكشنبه, 24 شهريور 1398 :: Sunday, 15 September 2019
 
کد خبر: 65795

تغییر نام معابر با نظر صرف شهرداران نادرست است/شهروندان رکن تعیین کننده نام‌گذاری معابر شهر هستند

تغییر نام معابر با نظر صرف شهرداران نادرست است/شهروندان رکن تعیین کننده نام‌گذاری معابر شهر هستند
عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: مهم‌ترین افراد تعیین کننده نام تمامی مناطق تحت نظر شهرداری‌ها، شهروندان هستند.
پایگاه خبری ریشه

زهرا نژادبهرام، عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ضمن اعتراض به آیین نامه نام‌گذاری کوچه و خیابان‌های شهر تهران، افزود: همه خیابان‌ها و محلات شهر صاحب هویت هستند، که این هویت متعلق به کسانی است که در آن محله سکونت دارند.

نژادبهرام ادامه داد: به نظر می‌رسد تغییر نام یک محله بنا به تشخیص شهردار منطقه که پیشنهاد آن را می‌دهد، کم لطفی در حق شهروندان و اهالی یک محله و افرادی است که در آنجا زندگی می‌کنند. بخصوص در نام‌گذاری خیابان‌های کوچک و کوچه‌ها و بن بست‌ها که متعلق به اهالی همان محله است.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران صرف نظر از اینکه نام کدام اشخاص برای کوچه و خیابان‌های شهر انتخاب می‌شود، روال نام گذاری‌ها که در حال حاضر با نظر صرف شهرداران منطقه، صورت می‌گیرد را نادرست خواند و گفت: معتقد هستم مهم‌ترین افراد تعیین کننده نام تمامی مناطق تحت نظر شهرداری‌ها، شهروندان هستند.

عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در خصوص عدم همراهی خود با این شیوه از نام‎‌گذاری کوچه و خیابان‌های شهر بیان داشت: عدم همراهمی من با این نوع از نامگذاری‌ها نه به خاطر اسامی افراد بلکه در اعتراض به آیین نامه نام‌گذاری معابر است. چرا که اولا برای هر نوع نام‌گذاری باید در ابتدا نظرات اهالی منطقه را جستجو کرد و در وهله دوم اینکه ترجیحا این نام‌گذاری‌ها در مناطق بی نام صورت بپذیرد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.