يكشنبه, 24 شهريور 1398 :: Sunday, 15 September 2019
 
کد خبر: 65793

برترین اپلیکیشن های ایرانی در گوگل پلی

برترین اپلیکیشن های ایرانی در گوگل پلی
اگر این روزها نگاهی به آمار نصب و کاربران فعال اپلیکیشن های ایرانی بیاندازید، با آمارهای متفاوت و بعضا متناقضی روبرو می شوید.
پایگاه خبری ریشه

این تفاوت های آماری در آمار اعلامی توسط شرکت ها و همچنین مارکت های نرم افزاری بیش از پیش به چشم می خورد. لذا بر آن شدیم تا با مراجعه به مرجعی بی طرف عملکرد نرم افزارهای ایرانی را بررسی نماییم.

شاید در این بین معتبرترین مرجع آمار نصب در پلتفرم اندروئید، پلی استور گوگل باشد که صرف نظر از رقابت های تجاری و یا ارتباط مالی با شرکت های ایرانی صرفا آمارهای خود را بر اساس میزان استقبال کاربران و تعاریف خود از کاربران فعال منتشر می کند. این در حالیست که به دلیل تحریم اپلیکیشن های ایرانی از سوی اپل فعلا امکان مقایسه نرم افزارهای ایرانی در این حوزه وجود ندارد.

با نگاهی به دسته بندی روش زندگی (life style) در گوگل پلی به ترتیب آپ، همراه من و تاپ برترین اپلیکیشن های رایگان گوگل پلی در بین کاربران ایرانی می باشند  که نشان دهنده بیشترین میزان استقبال از آنها و دانلود توسط کاربران ایرانی می باشد.
با در نظر گرفتن حوزه فعالیت اپلیکیشن های مالی و بانکی و تفاوت آن با اپلیکیشن همراه من که متعلق به همراه اول می باشد می توان گفت که به ترتیب پرمخاطب ترین اپلیکیشن های پرداخت ایرانی  آپ و پس از آن اپلیکیشن تاپ اشاره نمود. پس از این دو با جستجوی بیشتری در سایر دسته بندی های گوگل پلی  نام سایر اپلیکیشن های ایرانی از جمله هف هشتاد و 724 نیز مشاهده می شود که پس از این دو اپلیکیشن در رده های بعدی قرار میگیرند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.