• فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  از آن فرصت ۶۰ روزه‌ای که ایران به کشورهای باقی مانده در برجام خصوصاً تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه، انگلیس) داده بود، حدود ۳۵ روز گذشته و تنها ۲۵ روز باقی مانده است. این در حالی است که در این مدت، اروپایی‌ها بجای اقدام عملی و ملموس در جهت انتفاع اقتصادی ایران از برجام، همچون یک سال گذشته، صرفا حرف درمانی و لفاظی کرده‌اند.  
يكشنبه, 26 خرداد 1398 :: Sunday, 16 June 2019
 • آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  وضع تحریم پتروشیمی آخرین حلقه از جنگ یا به عبارت بهتر تروریسم اقتصادی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران است. اقدامات مختلف واشنگتن برای به زانو درآوردن تهران چنان شتابزده است که گویی رئیس جمهوری آمریکا برای گریز از شکست، صبر و قرار از کف داده است.
 
کد خبر: 65733

یک جمهوری خواه خواستار استیضاح ترامپ شد

 یک جمهوری خواه خواستار استیضاح ترامپ شد
برای نخستین بار یک جمهوری خواه خواستار استیضاح رئیس جمهوری این کشور شده است.
پایگاه خبری ریشه

جاستین اَمَش، سیاستمدار جمهوری‌خواه آمریکایی گفت که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا باید به دلیل جلوگیری از اعمال عدالت استیضاح شود.

این نخستین بار است که یک سیاستمدار جمهوری خواه خواستار استیضاح ترامپ می‌شود.

این سیاستمدار همچنین ویلیام بار، دادستان کل آمریکا را به تفسیر نادرست گزارش رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا متهم کرد.

وی در یکسری توئیت همچنین اعضای کنگره را به حزبی گرایی بیش از حد و عدم انجام وظایف بر اساس قانون اساسی متهم کرده و گفته که تمامی اعضای کنگره باید همه گزارش مولر را بخوانند.

وی همچنین هشدار داد که حزبی گرایی باعث انحراف سیستم توازن و بررسی قانون اساسی کشور می‌شود.

این سیاستمدار جمهوری خواه آمریکایی همچنین به این نتیجه‌گیری هم رسید که ترامپ پس از مطالعه دقیق گزارش ویرایش شده مولر باعث انحراف و تخطی از عدالت شده است.

جاستین امش همچنین گفت که گزارش مولر نشان دهنده چندین مورد از دست داشتن ترامپ در دور زدن عدالت و به انحراف کشاندن آن است و اگر او رئیس جمهوری نبود، بر اساس چنین اقدامی علیه وی اعلام جرم می‌شد.

امش همچنین گفت که استیضاح علیه مقامی صورت می‌گیرد که به اقدامی از روی بی مبالاتی یا بی‌شرمانه دست زده باشد.

وی همچنین به کنگره نیز هشدار داد که با کم اهمیت جلوه دادن یا کند کردن روند استیضاح به این مساله دامن نزنند.

این جمهوری خواه همچنین گفت که بیش از هر دموکراتی به دنبال استیضاح است؛ با این حال پیش‌تر نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفته بود که در حال حاضر از روند استیضاح حمایت نمی‌کند چون تنها باعث تفرقه در کشور می‌شود.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.