شنبه, 30 شهريور 1398 :: Saturday, 21 September 2019
 
کد خبر: 65716

مخالفت مصر با سیاست‌های جنگ‌افروزانه عربستان و امارات

مخالفت مصر با سیاست‌های جنگ‌افروزانه عربستان و امارات
برخی منابع از پیشنهادهای وسوسه انگیز امارات و عربستان به مصر برای همراه کردن این کشور با سیاست‌های جنگ‌طلبانه خود پرده برداشتند.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از العربی الجدید، منابع مصری نزدیک به ریاست‌جمهوری این کشور گفتند که عربستان و امارات پیشنهادهای وسوسه انگیزی به مصر برای اعزام نیرو به خلیج فارس ارائه کرده‌اند.

این منابع با اشاره به مشورت‌های مصر، عربستان و امارات درباره تحولات منطقه خلیج فارس در سایه هدف قرار گرفتن چهار فرورند کشتی در آب‌های امارات و حمله به تاسیسات نفتی عربستان گفتند که بین دیدگاه‌های مصر از یک سو و عربستان و امارات از سوی دیگر تفاوت‌هایی وجود دارد.

به گفته این منابع، ریاض از قاهره خواسته است که موضعی عملی علیه تهران اتخاذ کند و این در حالی است که قاهره معتقد است چنین شیوه‌ای با سیاست‌هایش در منطقه همخوانی ندارد و از سوی دیگر مصر مخالف ورود به موضع‌گیری خصمانه صریح علیه ایران است.

یک منبع دیپلمات گفت که قاهره نمی‌تواند نادیده بگیرد که هم اکنون روابطی دیپلماتیک هرچند سطح پایین با تهران دارد و این در حالی است که برخی طرف‌ها در خلیج فارس می‌خواهند که مصر نیز با آنها علیه تهران همنوا شود.

یک منبع دیپلمات دیگر به العربی الجدید گفت که مذاکراتی برای متقاعد کردن قاهره برای اعزام نیروی نظامی به عربستان و امارات با عنوان ماموریت‌های آموزشی در جریان است.

به گفته این منبع مصر در حال حاضر نمی‌تواند این خواسته را برآورده کند، اما پیشنهادهای اقتصادی و نفتی و سرمایه‌گذاری‌های مستقیم عربستان و امارات چه بسا در نهایت مصر را بفریبد.

این منبع اظهار داشت که عربستان پیشنهاد تمدید زمان عرضه رایگان نفت شرکت آرامکو به مصر و عدم پس گرفتن سپرده های مالی خود در بانک مرکزی مصر را که موعد پرداخت آن فرا رسیده است با قاهره در میان گذاشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.