• فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  از آن فرصت ۶۰ روزه‌ای که ایران به کشورهای باقی مانده در برجام خصوصاً تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه، انگلیس) داده بود، حدود ۳۵ روز گذشته و تنها ۲۵ روز باقی مانده است. این در حالی است که در این مدت، اروپایی‌ها بجای اقدام عملی و ملموس در جهت انتفاع اقتصادی ایران از برجام، همچون یک سال گذشته، صرفا حرف درمانی و لفاظی کرده‌اند.  
يكشنبه, 26 خرداد 1398 :: Sunday, 16 June 2019
 • آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  وضع تحریم پتروشیمی آخرین حلقه از جنگ یا به عبارت بهتر تروریسم اقتصادی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران است. اقدامات مختلف واشنگتن برای به زانو درآوردن تهران چنان شتابزده است که گویی رئیس جمهوری آمریکا برای گریز از شکست، صبر و قرار از کف داده است.
 
کد خبر: 65711

ورودی سدها 277 درصد افزایش یافت

ورودی سدها 277 درصد افزایش یافت
 رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور گفت: مقادیر ورودی به سدها از ابتدای سال آبی معادل 71.6 میلیارد مترمکعب بوده که نسبت به مدت مشابه 277 درصد افزایش داشته است.
پایگاه خبری ریشه

به گزارش پایگاه اطلاع‌ رسانی وزارت نیرو «وحید عسکری‌نژاد» روز شنبه افزود: اکنون 40.9 میلیارد مترمکعب آب در مخزن سدهای کشور ذخیره سازی شده است.
وی ادامه داد: میزان خروجی از سدها از ابتدای سال آبی نیز 50.6 میلیارد مترمکعب گزارش شده که نسبت به سال گذشته در بازه زمانی مشابه 215 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور با بیان اینکه تعداد 178 سد مهم در حال بهره‌برداری کشور، ظرفیتی معادل 50 میلیارد مترمکعب دارند، گفت: بر اساس آخرین آمار، آب ذخیره شده در مخازن سدهای کشور معادل 40.9 میلیارد مترمکعب عنوان شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد 56 درصدی برخوردار شده است.
عسکری‌نژاد، تعداد سدهایی را که بیش از 90 درصد پرشدگی دارند 91 سد و تعداد سدهایی که کمتر از 40 درصد پرشدگی دارند 26 سد عنوان کرد.
وی درصد پرشدگی مخازن سدها را حدود 82 درصد اعلام کرد و افزود: موجودی مخزن سدهای کشور نسبت به هفته گذشته 420 میلیون مترمکعب افزایش داشته است.
رئیس گروه بهره‌برداری از سد‌های کشور تصریح کرد: سدهای کشور در چند مرحله وقوع سیلاب مهم در سال آبی جاری، نقش مهمی در مهار، ذخیره‌سازی و تنظیم آب ناشی از جریان‌های سیلابی ایفا کردند.
عسکری‌نژاد با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی منابع و مصارف سدها با دو رویکرد کلی تأمین حداکثری در شرایط خشکسالی و ذخیره‌سازی حداکثری در شرایط ترسالی صورت می‌پذیرد، خاطرنشان کرد: در شرایطی که آوردهای پیش‌بینی‌شده به مخزن به‌دلیل وقوع خشکسالی محقق نگردد، برنامه‌ریزی به نحوی بازنگری می‌شود که بتوان تا حدی که تهدیدی برای مسائل فنی، کمی و کیفی آب شرب وجود نداشته باشد از ذخایر آب مخازن بهره‌مند شد.
وی ادامه داد: در شرایط ترسالی و وقوع رخداد سیلاب نیز مهار آب و حداکثر ذخیره‌سازی توسط مخازن سدها صورت می‌پذیرد، تا جایی که بتوان از منابع آب ذخیره‌شده برای تأمین مصارف در سال‌های آینده بهره برد.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.