دوشنبه, 23 تير 1399 :: Monday, 13 July 2020
 
کد خبر: 65704

خط قرمزی برای مقابله با فساد وجود ندارد

خط قرمزی برای مقابله با فساد وجود ندارد
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه این مرکز خانه وکلا، مشاوران و کارشناسان است گفت: اختیار اداره را به کارشناسان و وکلا خواهیم داد و کمک کار آن‌ها خواهیم بود.
پایگاه خبری ریشه

دکتر علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه ضمن حضور در جمع کارکنان این مرکزبا اشاره به اینکه خط قرمزی برای مقابله با فساد در این مرکز وجود ندارد، گفت: به یک جامعه بیش از ۳۰ هزار نفره در حال ارائه خدمات هستیم و بر عملکرد آن‌ها نظارت می‌کنیم، لازمه نظارت بر عملکرد آن‌ها نظم فوق العاده ما است که بتوانیم با این تعداد محدود، جمع کثیری را مدیریت و ساماندهی مضاعف کنیم.

وی لازمه ارائه خدمات خوب را اخلاق بسیار خوب عنوان کرد و ادامه داد: حتما به گونه‌ای عمل کنید که تک تک ما الگوی اخلاقی وکلا و کارشناسان و انشاءلله در ادامه مشاوران خانواده‌ای باشیم که با ما کار خواهند کرد؛ یعنی خود وکیل از ما اخلاق ارتباط با ارباب رجوع و مردم را یاد بگیرد؛ در مورد این موضوع فکر کنید و با یکدیگر گفت‌وگو کنید و ببینید که چگونه می‌توان عمل کرد تا الگوی دیگران در حوزه اخلاق شویم.

بهادری جهرمی با تاکید بر جایگاه اخلاق تاکید کرد: اگر زمانی یک نارسایی کاری پیش آمد قابل حل است؛ اما ضعف اخلاقی از هر فردی که باشد قابل حل نیست لذا همیشه به مقوله اخلاق توجه شود.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با بیان اینکه یکی از وجوه عدالت رعایت اخلاق است، اذعان کرد: در حوزه اخلاق و کارکردی با یکدیگر تواصی به خیر داشته باشید و همدیگر را امر به معروف و نهی از منکر کنید.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه خانواده با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) که می‌فرمایند محبوب‌ترین برادر در نزد من کسانی هستند که عیب‌های مرا به من هدیه کنند، گفت: به همدیگر عیوب هم را هدیه دهید و آیینه دیگری باشید و طبیعتا نقاط مثبت را نیز می‌توانید بگویید تا تقویت شود و واقعا تاثیر دارد.
وی با بیان اینکه اعتبار، قدرت، حسن شهرت مجموعه ما در اخلاق ماست، اظهار کرد: اخلاق را رعایت کنید و تواصی به اخلاق داشته باشید.
بهادری جهرمی با بیان اینکه اخلاق خوب به معنای عدم قاطعیت و تصمیم گیری برخلاف ضوابط نیست گفت: شما در عین قاطعیت و در عین عمل بر مبنای عدل و ضابطه با اخلاق خوب تصمیم بگیرید.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه با اشاره به جایگاه نظم کاری در انجام امور اذعان کرد: اگر مانند ساعت منظم نباشیم هرگز نمی‌توانیم به این جامعه عظیم مخاطب اشراف پیدا کنیم.
وی با بیان اینکه اینجا خانه وکلا، مشاوران و کارشناسان است، گفت: باید خودتان را برای میزبانی آماده کنید، ما این خانه را تاکنون با هم اداره می‌کردیم و مقداری هم وکلا و کارشناسان دخیل در اداره بودند؛ اما کم کم ما اختیار اداره را به کارشناسان و وکلا خواهیم داد و کمک کار آن‌ها خواهیم بود و همکاری خواهیم کرد؛ طبیعتا از این طریق شئون هدایتگری، نظارتی و پشتیبانی ما تقویت خواهد شد.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه بیان داشت: نیرو‌های افتخاری از وکلا، کارشناسان و مشاوران حضور خواهند داشت و ضوابط و روش کار آن‌ها را تنظیم می‌کنیم و امور ملی را نیز همین جا اداره و امور استانی را نیز به خود استان‌ها تفویض خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: بزرگترین دارایی ما اعتماد مراجعه کنندگان ماست.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آماده شدن طرح سامانه الکترونیکی برای مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه گفت: سایت‌های کانون وکلا و کارشناسان حدود ۳۰ کشور برتر دنیا را مشاهده و طرحی را آماده کردیم و انشاءالله راه خواهیم انداخت و تقریبا همه کار‌ها الکترونیکی می‌شود.
رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در ادامه از کارکنان این مرکز خواست تا زمان الکترونیکی شدن سیستم تدبیری اتخاذ کنند و خاطرنشان کرد: هر موضوعی که می‌شود به استان‌ها تفویض کرد تفویض خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه به دنبال توسعه کار‌ها هستیم، اظهار کرد: اکنون بخش آموزش و ارتباطات و رسانه آغاز شده و سایر بخش‌ها نیز آغاز خواهد شد و در حوزه آموزش به شکل فوق العاده‌ای کار‌های خود را دنبال خواهیم کرد و آموزش را توسعه جدی می‌دهیم.
بهادری جهرمی افزود: از آنجاییکه میزبان جمع کثیری از کارشناسان و وکلا خواهیم بود چینش باید تغییر کند و به گونه‌ای باشد که هم کارایی بهتر شود و هم امکان میزبانی وجود داشته باشد.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.