• فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

  از آن فرصت ۶۰ روزه‌ای که ایران به کشورهای باقی مانده در برجام خصوصاً تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه، انگلیس) داده بود، حدود ۳۵ روز گذشته و تنها ۲۵ روز باقی مانده است. این در حالی است که در این مدت، اروپایی‌ها بجای اقدام عملی و ملموس در جهت انتفاع اقتصادی ایران از برجام، همچون یک سال گذشته، صرفا حرف درمانی و لفاظی کرده‌اند.  
يكشنبه, 26 خرداد 1398 :: Sunday, 16 June 2019
 • آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  آژیر خطر شیشه های کاخ سفید را می لرزاند

  وضع تحریم پتروشیمی آخرین حلقه از جنگ یا به عبارت بهتر تروریسم اقتصادی دولت ترامپ علیه جمهوری اسلامی ایران است. اقدامات مختلف واشنگتن برای به زانو درآوردن تهران چنان شتابزده است که گویی رئیس جمهوری آمریکا برای گریز از شکست، صبر و قرار از کف داده است.
 
کد خبر: 65678

اهمیت خواندن دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان

اهمیت خواندن دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان
کارشناس علوم قرآنی گفت: در دعای دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، روزه‌دار قناعت را بیاموزد و چون به نیازمندان فکر می‌کند یاد می‌گیرد از نعمت‌ها به درستی استفاده کند و به آنچه خداوند به او عطا کرده و از چیزهایی که پروردگار بر او نبخشیده به درستی استفاده کند.  
پایگاه خبری ریشه

سید حسین موسوی تبریزی کارشناس علوم قرآنی در خصوص دعای روز دوازدهم ماه مبارک رمضان گفت: در چنین روزی روزه‌دار از خداوند می‌خواهد تا انسانی عادل باشد.

وی بیان کرد: در روز دوازدهم ماه مبارک رمضان می‌خوانیم: «اللهمّ زَیّنّی فیهِ بالسّتْرِ والعَفافِ واسْتُرنی فیهِ بِلباسِ القُنوعِ والكَفافِ واحْمِلنی فیهِ على العَدْلِ والإنْصافِ وامِنّی فیهِ من كلِّ ما أخافُ بِعِصْمَتِكَ یا عِصْمَةَ الخائِفین»، خدایا زینت ده من را در آن با پوشش و پاكدامنى و بپوشانم در آن جامه قناعت و خوددارى و وادارم کن در آن بر عدل و انصاف و آسوده‌ام دار در آن از هر چیز كه می‌ترسم به نگاهدارى خودت اى نگه‌دار ترسناكان.

این کارشناس علوم دینی بیان کرد: عدل از ویژگی‌های خداوند است و به معنای این است که پروردگار در مواجهه با هر فرد جانب انصاف را رعایت می‌کند.

وی تصریح کرد: از نگاه خداوند تنها ملاک برتری آدمی تقوای او است و تنها از این منظر انسان‌ها از یکدیگر تمایز پیدا می‌کنند، بنابراین پروردگار با رعایت عدالت یکسان برای تمامی بندگان تنها وجه تمایز را پرهیزکاری می‌داند.

موسوی عنوان کرد: ماه رمضان بهترین فرصت است که روزه‌داران واقعی بیشتر جانب عدالت را رعایت کنند و با فکر کردن و به یاد داشتن نیازمندان از نعمت‌هایی که خداوند به آنها عطا کرده در راستای مشکلات دیگران بهره ببرند.

وی تاکید کرد: در دعای دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان، روزه‌دار قناعت را بیاموزد و چون به نیازمندان فکر می‌کند یاد می‌گیرد از نعمت‌ها به درستی استفاده کند و به آنچه خداوند به او عطا کرده و از چیزهایی که پروردگار بر او نبخشیده به درستی استفاده کند.

این کارشناس علوم دینی خاطرنشان کرد: راضی شدن به آنچه خداوند برای ما مقدر کرده و قبول کردن اینکه هر آنچه پروردگار عطا کرده بر اساس مصلحت ما است ویژگی کسی است که به تقدیر الهی اعتقاد دارد و روزه دار واقعی کسی است که چنین خصیصه‌ای را در خود تقویت کند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.