يكشنبه, 3 شهريور 1398 :: Sunday, 25 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 65557

نشریه آلمانی:اروپا خود را از سلطه آمریکا رها کند

نشریه آلمانی:اروپا خود را از سلطه آمریکا رها کند
 نشریه آلمانی تاگس شاو به اختلاف نظر اروپایی ها با آمریکا بر سر ایران اشاره کرد و از اتحادیه اروپا خواست خود را از سلطه ایالات متحده رها کند.
پایگاه خبری ریشه

تاگس شاو نوشت: در پس اختلاف ها بر سر برنامه هسته ای ایران مسائل زیادی نهفته است؛ این اشتباه است که غرب توافق هسته ای با این کشور را به پایان ببرد.
به نوشته این نشریه آلمانی، موقعیت کنونی فرصت خوبی برای اروپایی هاست که با عمل به وعده های خود و ایجاد ساز و کار مالی ویژه با ایران، این کشور را به محدود کردن برنامه موشکی و نفوذ در منطقه سوق دهند.
بر این اساس، هر چند ایران چیزی برای از دست دادن ندارد اما در نقطه مقابل، اروپا چیزهای زیادی برای از دست دادن دارد.
نشریه آلمانی ادامه که اگر ادامه تنش ها به یک رویارویی نظامی منجر شود، هر چند هیچ کس طالب آن نیست، اما این امر بیش از همه به زیان اروپا است زیرا آمریکایی ها از ایران بسیار دور هستند.
ترامپ بارها ادعا کرده که به دنبال جنگ با ایران نیست. اگر این طور است پس اقدام ها هشدار آمیز و اعزام ناو و بمب افکن به منطقه به چه دلیل است؟
«جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید سال هاست که در طبل جنگ با ایران می کوبد، اما نگاهی به اوضاع افغانستان، عراق و سوریه نشان می دهد این کار چندان هم آسان نیست.
نشریه آلمانی به موضوع اختلاف ها بین واشنگتن و بروکسل در بسیاری از مسائل اشاره کرد و نوشت: می توان اذعان کرد که دست کم در موضوع ایران این اختلاف ها فاحش است. همین امر شاید «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا را واداشت که روز گذشته با حضور اعلام نشده در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا، به دنبال گرفتن عکس یادگاری باشد.
این امر به خوبی نشان می دهد که اختلاف بر سر نوع تعامل با ایران، راه اتحادیه اروپا و آمریکا را جدا کرده است.
نشریه تاگس شاو همچنین از اروپایی ها می خواهد با استفاده از این فرصت، استقلال خود را به نمایش گذاشته و از زیر سایه سلطه آمریکا خارج شوند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.