يكشنبه, 5 خرداد 1398 :: Sunday, 26 May 2019
 
کد خبر: 65540

محاصره یمن مغایر با قوانین حقوق بشر است

محاصره یمن مغایر با قوانین حقوق بشر است
مجازات ملت یمن از طریق متوقف کردن پرداخت حقوق، محاصره، گرسنگی و تجاوز به خاک یمن با قوانین بین المللی حقوق بشر در تضاد است.
پایگاه خبری ریشه

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن گفت: محاصره و مجازات ملت یمن مغایر با اصول و قوانین بین المللی حقوق بشر است.
محمد علی الحوثی در حساب توئیتر خود نوشت: مجازات ملت یمن از طریق متوقف کردن پرداخت حقوق و دستمزد‌ها، محاصره، گرسنگی و تجاوز به خاک یمن با قوانین بین المللی حقوق بشر در تضاد است. فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن باید بداند پرداخت حقوق‌های کارمندان حق آنان است و هیچ برتری میان آنان نیست و اقتصاد یمن متعلق به ملت آن است و این اقدامات مغایر با طرح صلح است که ما با ابتکار‌های متعدد که آخرین آن‌ها تغییر آرایش (جنگی) در بنادر سه گانه از آن حمایت کردیم.
­ محمد علی الحوثی افزود: از برادران نیرو‌های مسلح و امنیتی، که افتخار دفاع از سرزمین یمن در بنادر سه گانه رای عیسی، الحدیده و الصلیف را دارند، به خاطر همراهی در روند تغییر آرایش (جنگی) خود بر اساس برنامه عملیاتی پیشنهادی کمیته هماهنگی بازآرایی که ریاست آن بر عهده ژنرال «مایکل لولیسگارد» و تیم نظارتی سازمان ملل است، تشکر می‌کنیم.
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن افزود: از اعضای ائتلاف (تحت امر عربستان) می‌خواهیم مانع از ورود ناظران بین المللی برای تحویل ماموریت شان نشوند.

منبع: ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.