يكشنبه, 3 شهريور 1398 :: Sunday, 25 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 65457

هشدار مقاومت به اشغالگران درباره طفره رفتن از اجرای تفاهمات شکستن محاصره غزه

هشدار مقاومت به اشغالگران درباره طفره رفتن از اجرای تفاهمات شکستن محاصره غزه
یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره وقت کشی و به بازیچه گرفتن تفاهمات شکستن محاصره نوار غزه و طفره رفتن از عمل به آن هشدار داد، تفاهماتی که با نظارت مصر و سازمان ملل به دست آمده است.
پایگاه خبری ریشه

خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین تصریح کرد در صورتی که اشغالگران به اجرای تفاهمات مصری برای شکستن محاصره پایبند نباشند، مقاومت قادر خواهد بود تا اشغالگران را به اجرای آن وادار کرده و از ملت و راهپیمایی های مسالمت آمیز آن حمایت کند.

البطش بر ادامه راهپیمایی های بازگشت تا تحقق تمام اهداف آن تاکید کرد.

وی از مصر به عنوان طرف میانجی خواست اجرای تفاهمات شکستن محاصره را پیگیری کرده و اشغالگران را برای عمل به تعهداتشان در این زمینه از جمله توقف تیراندازی به شرکت کنندگان در راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت وادار کند.

البطش درباره تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه و پاسخ کوبنده مقاومت به آن خاطر نشان کرد نبرد حمایت از راهپیمایی بازگشت، معادله جدیدی را پایه‌ریزی کرد که فراتر از تمام قواعد درگیری سابق بود، مقاومت همانند گذشته هرگز نخواهد پذیرفت که اشغالگران به ملت ما در غزه هر وقت بخواهد و هر طور بخواهد، حمله کند.

وی افزود این معادله تاکید کرد که مقاومت فلسطین از طریق اتاق عملیات مشترک خود و در راس آن گردان‌های قسام و القدس(شاخه های نظامی حماس و جهاد اسلامی) قادر است حرف خود را با قدرت بزند و این مسئله در قدرت آتش مقاومت در دور اخیر نمایان شد که منجر به این شد که دشمن به سرعت خواستار آتش بس و بازگشت به تفاهمات شود.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اخیرا از هشدارهای مقامات این رژیم به جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس از طریق مصر مبنی بر بازگشت به سیاست ترور رهبران و فرماندهان این جنبش‌ها در صورت ادامه  توسعه توانمندی موشکی خود خبر داده بودند چرا که از نظر صهیونیست‌ها، توسعه توانمندی موشک مقاومت چالش بزرگی در موازنه های قوا در درگیری به شمار می رود.

هشدار جبهه دموکراتیک فلسطین به رژیم صهیونیستی 

  جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای ادامه حمله به شرکت کنندگان در راهپیمایی مسالمت آمیز بازگشت و تیراندازی به سمت ماهیگیران در سواحل نوار غزه هشدار داد.

خبر دیگر اینکه رسانه‌های فلسطینی گزارش داد نیروی دریایی رژیم صهیونیستی سه ماهیگیر فلسطینی به نام‌های عمران، منصور عاطف محمد صبحی بکر که همگی برادر هستند، پس از مصادره قایق آنها در 9 مایلی ساحل غزه بازداشت کرد.

اشغالگران صهیونیست همچنین کشاورزان فلسطینی در شرق خان یونس را هدف حمله قرار دادند.

بر اساس گزارش رسانه‌های فلسطینی ، نظامیان صهیونیست امروز شنبه به سمت کشاورزان فلسطینی در شرق شهرک خزاعه در شرق استان خان یونس در جنوب نوار غزه حمله کردند.

استحکام روزافزون روابط داخلی گروه‌های مقاومت

شیخ نافذ عزام عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز شنبه از روابط مستحکم گروه‌های مقاومت فلسطین و توسعه روزافزون آن خبر داد.

شیخ نافذ عزام خاطر نشان کرد تفاهمات آتش بس میان مقاومت و اشغالگران با نظارت مصر بر شکستن شدت محاصره و وارد شدن کالا، سوخت، صیادی، کالاها و ایجاد فرصت های شغلی متمرکز است. وی افزود هدف اساسی تفاهمات، کاهش محاصره بر مردم ما است. شیخ عزام بر پایبندی جنبش جهاد اسلامی به تفاهمات آتش بس تاکید کرد و گفت در صورت وقوع هرگونه تجاوزی، مقابله با آن و دفاع از مردم حق ما است.

بر اساس گزارش فلسطین الیوم، شیخ عزام تصریح کرد تجاوزگری اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه با حضور هیئتی از جنبش جهاد اسلامی در مصر همزمان شده بود که ما در حال بررسی پرونده های فلسطینی بودیم و تلاش‌هایی برای آتش بس در حال انجام بود.

وی افزود منافع ملت ما در اولویت‌ها قرار دارد و تجاوزگری و تنش آفرینی اخیر دشمن سبب شد تا جهان شاهد وحشی‌گری جدید اشغالگران باشد. شیخ عزام اظهار داشت مصر و سازمان ملل بر اسرائیل فشار وارد می کنند تا وادار شود به تفاهمات همانند ما پایبند باشد.

شیخ عزام با اشاره به هیئت مصری که دو روز پیش برای پیگیری تفاهمات آتش بس وارد نوار غزه شد، اظهار داشت روابط داخلی میان گروه‌های مقاومت روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است که این مسئله فرصت دفاع از ملت را ایجاد می کند. وی تاکید کرد فلسطینیان هرگز در این نبرد تسلیم نخواهند شد،‌چرا که ما قربانی هستیم نه متجاوز.

بیانیه جبهه مردمی برای آزادی فلسطین درباره تحولات اخیر فلسطین و منطقه

دفتر سیاسی جبهه مردمی برای آزادی فلسطین طی روزهای اخیر چندین نشست برای بررسی مسائل و پرونده های مختلف در زمینه بین المللی، عربی و فلسطینی برگزار کرد. این دفتر در بیانیه‌ پایانی خودف سیاست های تجاوزکارانه و خصمانه آمریکا در منطقه و جهان و علیه ملت ها و کشورهای مستقل را محکوم کرد و با ملت ها و کشورهایی که آمریکا آنها را در زمینه سیاسی، نظامی و اقتصادی هدف قرار داده، به طور کامل ابراز همبستگی کرد و خواستار اتخاذ مواضع مشترک برای مقابله با این سیاست های امپریالیستی خصمانه شد.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین درباره پیامدهای خطرناک ناشی از وضعیت کنونی نظام رسمی عربی که در ضعیف ترین حالت های خود قرار دارد و در معرض فروپاشی از داخل به سبب نزاعات و کشمکش‌های بزرگ میان بخش های مختلف آن قرار دارد، هشدار داد.

این گروه فلسطینی به ائتلاف برخی کشورهای عربی با آمریکا در مقابله با گروه‌های مقاومت اشاره و بر ضرورت اتحاد و همبستگی میان گروه‌های ملی و قومی عربی و گروه های مقاومت و قرار گرفتن آنها در یک جبهه عربی واحد برای مقابله با قدرت های مرتجع و همچنین تدوین برنامه واضح و حدی برای مقابله با عادی سازی روابط(با رژیم  صهیونیستی) و دست اندرکاران آن و همچنین تقویت اشکال مقاومت در تمام سطوح آن تاکید کرد.

این گروه فلسطینی با تبریک به ملت‌های سودان و الجزایر به سبب انقلاب‌ علیه نظام‌های این کشورها از مواضع سوریه، ایران، حزب الله و مقاومت فلسطین در مخالفت با سیاست‌ها و باج‌خواهی دولت آمریکا و ایستادگی در برابر طرح‌های این کشور تمجید کرد.

جبهه مردمی فلسطین بر ضرورت تحقق وحدت و پایان شکاف و  دودستگی با هدف مقابله با تمام خطرات و طرح آمریکا در منطقه تاکید کرد.

این گروه از ابومازن خواست فورا نشست کمیته توسعه و فعال سازی سازمان آزادیخش فلسطین را با هدف اتخاذ راهبرد یکپارچه و فراگیر برای مقابله با خطرات و توطئه‌ها برگزار کند تا زمینه مناسبی برای پایان شکاف و دودستگی و تحقق آشتی و وحدت ملی مبتنی بر توافقات اجماع ملی باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.