دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 65422

اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
پایگاه خبری ریشه

«جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد» مقام معظم رهبری در تاریخ ۲۲ مرداد ۹۷، در همین دو کلمه، همه رویا‌های چماقداران جنگ‌طلب و حتی هویج به دستان دموکرات آمریکایی را خنثی  و برای همیشه سیاست تهدید و ترغیب آمریکایی‌های شیطان صفت را باطل کردند.

آرایش جنگی
معظم‌له همچنین در روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت در دیدار معلمان و فرهنگیان فرمودند: آرایش دشمن آرایش جنگی است؛ از لحاظ اقتصادی آرایش جنگی گرفته؛ از لحاظ سیاسی آرایش جنگی گرفته؛ فقط از لحاظ نظامی علی‌الظّاهر آرایش جنگی ندارد که آن هم البتّه حواس نظامی‌های ما جمع است.

پس از این فرمایشات مقام معظم رهبری، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گردهمایی بزرگ فرماندهان نیروی زمینی ارتش گفت: همه نیرو‌ها باید خودشان را به صورت شب‌حمله‌ای آماده کنند و بازی جنگ را دائما تمرین کنند و نیروی زمینی نیز باید همچنان توان رزمی خود را ارتقا دهد.

گاف احمق‌های درجه یک
صبح روز دوشنبه ۱۶ اردیبهشت، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید که به احمق درجه یک معروف است، طی بیانیه‌ای اعلام کرد که «ناو آبراهام لینکلن عازم غرب آسیا خواهد شد تا پیام روشن و صریحی به ایران داده شود». بولتون در ادامه بیانیه‌اش قید کرد «ما بدنبال جنگ با ایران نیستیم، ولی هرگونه حمله به منافع آمریکا یا هر یک از متحدانش با پاسخ قاطع مواجه خواهد شد».

مایک پمپئو وزیر خارجه رژیم آمریکا نیز که در هلسینکی فنلاند به سر می‌برد، طی مصاحبه‌ای، سخنان بولتون را تکرار کرد. همچنین پاتریک شاناهان کفیل وزارت جنگ رژیم آمریکا نیز طی توئیتی دلیل اعزام ناو لینکلن به غرب آسیا را مرتبط با تحرکات ایران دانست.

پس از این سخنان مقامات رژیم آمریکا و تصریح آن‌ها مبنی بر اعزام ناو لینکلن به منطقه غرب آسیا برای رویارویی احتمالی با ایران، رسانه‌های آمریکایی به تمسخر گردانندگان کاخ سفید پرداختند و اعلام داشتند که برنامه اعزام ناو لینکلن به غرب آسیا از مدت‌ها پیش تنظیم شده بود.

استناد رسانه‌ها در این رابطه، بیاینه نیروی دریایی ارتش آمریکا در اول آوریل ۲۰۱۹ (۱۲ فروردین ۱۳۹۸) بود که در آن اطلاعیه اعزام ناو لینکلن به منطقه غرب آسیا اعلام شده بود. در واقع ارتش آمریکا ۳۵ روز پیش از بولتون، خبر از اعزام ناو لینکلن به منطقه عمومی خلیج فارس داده بود.

پاسخ پشیمان‌کننده ملت و فرزندان انقلابی ایران اسلامی در صورت حماقت تروریست‌های آمریکایی
در روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت نیز در حالیکه آمریکایی‌ها، روی اعزام ناو لینکلن و بمب‌افکن‌های بی ۵۲ خود به منطقه غرب آسیا مانور می‌دادند و از تاکتیک جاذبه ترس بهره می‌بردند، ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان در بیانیه‌ای تاکید کرد: هرگونه تحرک احتمالی دشمنان با پاسخ پشیمان‌کننده ملت و فرزندان انقلابی آن‌ها در نیرو‌های مسلح مواجه خواهد شد.

پنتاگون، وزارت جنگ آمریکا بامداد امروز (شنبه ۲۱ اردیبهشت) نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد ناو آرلینگتون و کماندو‌های نیروی دریایی آمریکا به همراه سامانه ضدهوایی پاتریوت را به منطقه خلیج فارس اعزام کرده است.

شکست‌های بیشمار آمریکا از ایران در خلیج فارس
این دستپاچگی رژیم آمریکا و تحرکاتش در آب‌های منطقه غرب آسیا، اگر چه در نگاه اول به منزله ارعاب ایران به نظر می‌رسد، اما در اصل ناشی از تجارب تلخ تروریست‌های آمریکایی از شکست‌های اخیرشان در خلیج فارس در برابر ایران است.

ماجرای هراس آمریکایی‌ها از تعقیب و رصد ناو استنیس توسط پاسداران ایران اسلامی
روز جمعه ۳۰ آذر ۹۷، ناو آمریکایی «استنیس» پای به خلیج فارس گذاشت؛ در نخستین لحظات ورود ناو شیطان بزرگ به مجاورت قلمرو ایران اسلامی در آب‌های خلیج فارس، یگان‌های دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این ناو را تحت تعقیب و رصد قرار دادند تا مبادا سکانداران آمریکایی آن، فکر کوچکترین شیطنت و حماقتی را در سر بپرورانند.

سرلشکر جعفری فرمانده کل وقت سپاه پاسداران روز شنبه ۱ دی ۹۷ در حاشیه رزمایش پیامبر اعظم (ص) نیروی زمینی سپاه در منطقه عمومی خلیج فارس در جمع خبرنگاران به ورود ناو آمریکایی «استنیس» در آب‌های خلیج فارس واکنش نشان داد و گفت: در مواجه با ورودی که آمریکایی‌ها به منطقه داشتند، طبق معمول مراقبت‌‎هایی را که باید از منطقه داشته باشیم انجام داده و نکاتی از جانب نیروی دریایی سپاه به آمریکایی‌ها منتقل شد که آن‌ها هم تمکین کردند.

خاطره تلخ آمریکایی‌ها از تحقیر در ژانویه ۲۰۱۶
علاوه بر این آمریکایی‌ها هنوز ماجرای توقیف دو فروند شناور رزمی‌شان و دستگیری ده تفنگدار مسلح‌شان که در دی ماه ۹۴ وارد آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران در حوالی جزیره فارسی شده بودند، را فراموش نکرده‌اند؛ ماجرایی که آمریکایی‌ها را تحقیر کرد و چندماه بعد نامزد ریاست جمهوری‌شان یعنی «دونالد ترامپ» را وادار به بلوف زنی تهدیدگونه علیه قدرت نمایی ایران در خلیج فارس کرد.

 

دست برتر ایران اسلامی در آبراه استراتژیک تنگه هرمز و پهنه آبی خلیج فارس
از این دست اتفاقات فوق‌الذکر طی سال‌های اخیر به کرات در خلیج فارس و آب‌های پیرامونی ایران رخ داده است و تعقیب و رصد مداوم ناو‌های پرطمطمراق آمریکایی در آب‌های خلیج فارس توسط مرزبانان دریایی ایران اسلامی، ثابت کرده که دست برتر در آبراه استراتژیک تنگه هرمز و پهنه آبی خلیج فارس با نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

عربده کشی توخالی تروریست‌های آمریکایی
اقتدار و اشراف نظامی جمهوری اسلامی ایران بر پهنه آبی خلیج فارس، معادلات آمریکایی‌ها را در این منطقه ژئوپلتیک به هم ریخته و تصمیم گیران مستقر در کاخ سفید و پنتاگون را مستاصل کرده است؛ هیچ تحرکی از سوی ناو‌ها و هواپیما‌های آمریکایی در محدوده خلیج فارس نیست که از چشمان تیزبین مرزبانان و پاسداران سلحشور ایران اسلامی، مخفی بماند؛ بنابراین اقدام یک هفته اخیر سردمداران رژیم آمریکا در موج تبلیغاتی اعزام ناوهایشان به منطقه، فقط یک عربده کشی توخالی و از سر ترس و استیصال است.

هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم
«از آن چه فکر کنید به شما نزدیکتریم؛ شما که می‌دانید توان ایران در جنگ نامتقارن چقدر است؛ آقای ترامپ قمارباز به شما می‌گویم از آنچه که شما فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تریم؛ هیچ شبی نیست که ما بخوابیم و به شما فکر نکنیم». این بخشی از سخنان سرلشکر قاسم سلیمانی در یادواره شهدای همدان در چهارم مرداد ۹۷ است؛ سخنانی که ترس را بیش از پیش بر آمریکایی‌ها غالب کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در همان سخنرانی خطاب به سردمداران رژیم تروریستی و جنایتکار آمریکا گفت: بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟

بنابراین این آمریکایی‌های تروریست و بزدل، نباید بر روی ناو‌ها و بمب افکن‌های خود که طی روز‌های اخیر به منطقه اعزام کرده اند، مانور تبلیغاتی دهند؛ منطقه ژئواستراتژیک غرب آسیا و پهنه آبی وسیع آن، یک فرمانروا دارد و آن هم ایران اسلامی است.

بروید همان خلیج خوک‌ها
اردیبهشت ماه ۹۵ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوای جمهوری اسلامی ایران فرمودند: خلیج فارس، خانه و محل حضور ملت ایران، و ساحل خلیج فارس و سواحل زیادی از دریای عمان متعلق به این ملت قدرتمند است، بنابراین ما باید در این منطقه حضور، رزمایش و اظهار قدرت داشته باشیم، و این آمریکایی‌ها هستند که باید بگویند چرا از آن سوی دنیا به اینجا آمده و رزمایش به‌راه می‌اندازند؟ می‌گویند ایران در خلیج‌فارس رزمایش نداشته باشد؛ چه غلط ها! از آن طرف دنیا می‌آید رزمایش برگزار می‌کند؛ خب بروید همان خلیج خوک‌ها.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.