شنبه, 2 شهريور 1398 :: Saturday, 24 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 65229

صدور کیفرخواست برای متهم اصلی پرونده قورباغه مکران

صدور کیفرخواست برای متهم اصلی پرونده قورباغه مکران
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان به تشریح آخرین وضعیت پرونده‌های قورباغه مکران، قتل استاد دانشگاه علوم پزشکی زابل، قاچاق سازمان یافته دام و حادثه تروریستی خاش-زاهدان پرداخت.
پایگاه خبری ریشه

حجت الاسلام والمسلمین علی موحدی راد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان به تشریح آخرین وضعیت چند پرونده مهم این استان پرداخت و در ابتدای سخنان خود در خصوص آخرین وضعیت پرونده قورباغه مکران گفت: برای متهم اصلی پرونده، مشهور به قورباغه مکران کیفرخواست صادر شد و برای برخی از افراد نیز که در جرم مشارکت و معاونت داشتند کیفرخواست صار شده و پرونده در دادگاه انقلاب در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در ادامه خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در مرحله اول اموال زیادی از متهم توقیف کرد که البته برخی اسناد به نام اشخاص دیگری بود و قریب به ۱۸۰ ملک در مشهد، تهران، البرز و در سیستان و بلوچستان توقیف شد.

وی با بیان اینکه ارزش املاک کشف شده از متهم بیش از ۵۰ میلیارد تومان است افزود: در زمانی که ما در حال رسیدگی به پرونده بودیم کلیه اسنادی که به نام خود متهم، دو همسرش و فرزندانش بود، تقاضای ضبط به نفع دولت کردیم؛ در خصوص برخی از اموال که به نام اشخاص غیر بود، در بررسی‌های انجام شده آن‌هایی که دلیل و مدرکی وجود نداشت که ناشی از مواد مخدر و یا با متهم در ارتباط باشند، با توجه به اینکه سند مالکیت به نام اشخاص بود آزاد کردیم و فقط اسنادی که به نام خود متهم و بستگان درجه یک وی بود بازداشت است که تقاضای ضبط آن را از طرف دادگاه انقلاب کردیم.

حجت الاسلام والمسلمین موحدی راد در ادامه و در خصوص آخرین وضعیت پرونده قتل استاد دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد: پرونده مذکور امنیتی نیست و موضوع ترور کاملا منتفی است و بر اساس گزارش نیروی انتظامی این خانم طی یک سال گذشته از ناحیه برخی افراد تهدید شده بود و احتمالا موضوع خانوادگی بوده و اکنون پلیس در حال انجام تحقیقات است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در ادامه به تشریح آخرین وضعیت پرونده قاچاق سازمان یافته دام در استان سیستان و بلوچستان پرداخت و اذعان کرد: در سایر استان ها، موضوع قاچاق دام به این شکل است که دام از کشور خارج می‌شود، اما در اینجا این موضوع متفاوت است و به این صورت است که دام به استان سیستان و بلوچستان از خارج وارد می‌شود و ما به دنبال این هستیم تا دام وارد کشور شود و به دست مردم برسد تا بازار متعادل شود، اما مشکلی که وجود دارد این است که دامی که از حوزه افغانستان و پاکستان می‌آید ممکن است دارای برخی از آلودگی‌های دامی باشد، لذا این دام‌ها اگر به صورت قاچاق وارد کشور شود و به عمق کشور برود ممکن است بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مشکلاتی را برای کشور بوجود بیاورد.

وی ادامه داد: در اینجا مقررات این گونه است که پس از ورود دام از خارج از کشور، باید در خود استان سیستان و بلوچستان قرنطینه و سپس تحت نظارت دامپزشکی کشتار شود و سپس گوشت آن وارد عمق کشور شود و مشکل ما ورود دام زنده به عمق کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد خاطرنشان کرد: در این خصوص، افرادی با همکاری برخی از کارکنان جهاد کشاورزی و با استفاده از پلاک‌هایی که برای دام‌های معاینه شده بومی استفاده می‌شود، این پلاک‌ها را به دام‌های غیرمجاز قاچاق وصل می‌کردند و به نام دام داخلی و کنترل شده به عمق کشور می‌بردند، در این خصوص افرادی بازداشت شدند و تاکنون پرونده‌ای برای مدیرکل سابق جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان تشکیل شده و پس از اینکه دلایل جمع آوری شود نسبت به احضار و تحقیق از وی اقدام خواهد شد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در پایان با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حادثه تروریستی خاش-زاهدان تصریح کرد: دستگاه‌های امنیتی و انتظامی همچنان در حال انجام بررسی‌ها و تحقیقات مربوطه هستند، برخی از متهمان به پاکستان گریختند و اکنون در آنجا هستند و عده دیگری از متهمان نیز در رصد نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی قرار دارند که در فرصت مناسب ان شاءالله نسبت به دستگیری آن‌ها اقدام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.