چهارشنبه, 2 مرداد 1398 :: Wednesday, 24 July 2019
 
کد خبر: 65062

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن گرفته نشده و در نهایت هرگونه تصمیمی باید به تصویب مجلس برسد.
پایگاه خبری ریشه

احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین، گفت: همه این مسائل صحبت‌هایی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هنوز، نه در مجلس و نه در دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن اتخاذ نشده است.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه تغییر در روش عرضه بنزین، اعم از سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین باید به تصویب مجلس برسد، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس در لایحه بودجه 98، مقرر شد که قیمت بنزین در سال 98، مانند سال گذشته باشد و تغییری در آن ایجاد نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، قیمت فعلی بنزین را نامناسب دانست و گفت: معتقدم قیمت بنزنی باید واقعی شود و لیتری 1000 تومان جوابگوی هزینه‌های تولید این محصول ارزشمند نیست، اما در شرایط فعلی نباید قیمت‌ها تغییر کند.

صفری ادامه داد: هرگونه تغییر قیمت و یا سهمیه‌بندی بنزی باید در شرایطی صورت گیرد که زیرساخت‌های اقتصادی آن فراهم شده باشد، اما در شرایط موجود که بخشی از مردم و اقشار کم‌درآمد جامعه، قادر به تأمین مایحتاج اولیه زندگی‌شان نیستند، نباید قیمت بنزین افزایش یابد. 

وی تصریح کرد: معتقدم قیمت روش فعلی برای عرضه بنزین نیز مناسب نیست و باید اصلاح شود، اما سهمیه‌بندی نیز در شرایطی باید باشد که قیمت‌ نغییر نکند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری برای کاهش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه داشته باشد که باید به این مسئله توجه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.