• افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    پس از سفرهای اخیر دو مقام عالی رتبه آمریکا به عراق شاهد شدت پیدا کردن ناآرامی‌ها در عراق و حمله به کنسولگری ایران در نجف بودیم که قطعاً یکی دیگر از قطعات پازل توطئه آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن در راستای تخریب روابط میان ایران و عراق بود.
يكشنبه, 17 آذر 1398 :: Sunday, 8 December 2019
 
کد خبر: 65062

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است

هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن گرفته نشده و در نهایت هرگونه تصمیمی باید به تصویب مجلس برسد.
پایگاه خبری ریشه

احمد صفری عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی گمانه‌زنی‌ها درباره سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین، گفت: همه این مسائل صحبت‌هایی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود و هنوز، نه در مجلس و نه در دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه‌بندی آن اتخاذ نشده است.

وی با تأکید بر اینکه هرگونه تغییر در روش عرضه بنزین، اعم از سهمیه‌بندی و یا افزایش قیمت بنزین باید به تصویب مجلس برسد، اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس در لایحه بودجه 98، مقرر شد که قیمت بنزین در سال 98، مانند سال گذشته باشد و تغییری در آن ایجاد نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس، قیمت فعلی بنزین را نامناسب دانست و گفت: معتقدم قیمت بنزنی باید واقعی شود و لیتری 1000 تومان جوابگوی هزینه‌های تولید این محصول ارزشمند نیست، اما در شرایط فعلی نباید قیمت‌ها تغییر کند.

صفری ادامه داد: هرگونه تغییر قیمت و یا سهمیه‌بندی بنزی باید در شرایطی صورت گیرد که زیرساخت‌های اقتصادی آن فراهم شده باشد، اما در شرایط موجود که بخشی از مردم و اقشار کم‌درآمد جامعه، قادر به تأمین مایحتاج اولیه زندگی‌شان نیستند، نباید قیمت بنزین افزایش یابد. 

وی تصریح کرد: معتقدم قیمت روش فعلی برای عرضه بنزین نیز مناسب نیست و باید اصلاح شود، اما سهمیه‌بندی نیز در شرایطی باید باشد که قیمت‌ نغییر نکند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: افزایش قیمت بنزین می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری برای کاهش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه داشته باشد که باید به این مسئله توجه شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.