پنجشنبه, 31 مرداد 1398 :: Thursday, 22 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 65055

52 درصد آمریکایی ها به ترامپ رای نمی دهند

52 درصد آمریکایی ها به ترامپ رای نمی دهند
 آخرین نظر سنجی منتشر شده دانشگاه کوینیپیاک گویای آن است که 52 درصد آمریکایی ها در انتخابات 2020 به دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا رای نخواهند داد.
پایگاه خبری ریشه

در این نظر سنجی که روز سه شنبه منتشر شد، جو بایدن معاون اول دولت باراک اوباما که برای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا نامزد شده است، با کسب 38 درصد آرا، توانسته است از دیگر رقبای هم حزبی خود پیشی گیرد.
الیزابت وارن سناتور ماساچوست با کسب 12 درصد در رتبه دوم قرار گرفته است.
بر همین اساس، برنی سندرز توانسته است 11 درصد آرا را به خود اختصاص دهد و پته بوتیجیج هم در رتبه چهارم با کسب 10 درصد آرای نظر سنجی ملی دانشگاه کوینیپیاک قرار دارد.
سناتور کاملا هریس از کالیفرنیا هم 8 درصد آرای دموکرات ها و بتو اورورک نماینده پیشین تگزاس هم موفق شده است، نظر 5 درصد از شرکت کنندگان این نظر سنجی را به خود اختصاص دهد.
بقیه نامزدهای دموکرات نتوانسته اند بیش از 2 درصد آرای این نظر سنجی را کسب کنند.
این در حالی است که نظر سنجی یک ماه پیش این دانشگاه حکایت از آن داشت که بایدن 29 درصد، سندرز 19 درصد، اورورک 12 درصد و هریس 8 درصد آرا را از آن خود کرده اند.
تحقیق امروز از دموکرات ها و متمایلین به دموکرات نشان می دهد که 56 درصد می گویند بایدن بهترین شانس برای مبارزه با دونالد ترامپ است و 12 درصد هم این نظر را درباره سندرز مطرح می کنند.
44 درصد معتقدند بایدن بهترین رئیس جمهوری خواهد بود و 11 درصد هم نظرشان درباره سندرز و وارن اینگونه است.
از نظر 23 درصد، بایدن بهترین ایده های سیاسی را دارد و وارن در این زمینه 19 درصد را از آن خود کرده است.
تقریبا 25 درصد دموکرات ها می خواهند که نامزد ریاست جمهوری تمرکز خود را بر مبارزه با ترامپ داشته باشد در حالی که 70 درصد می خواهند این تمرکز بر مسایل ملی باشد.
از سوی دیگر 84 درصد جمهوریخواهان و متمایلین به آنها، از ریاست جمهوری دونالد ترامپ حمایت می کنند و تنها 3 درصد از 'بیل ولد' و 'لاری هاگن' اعلام پشتیبانی کرده اند.
با این حال، 52 درصد از کل رای دهندگان آمریکا اعلام کرده اند در صورتی که ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای این انتخابات باشد، به او رای نخواهند داد. این در حالی است که 32 درصد می گویند به ترامپ رای می دهند و 13 درصد می گویند ترامپ یکی از گزینه های آنها خواهد بود.
اگرچه این نظر سنجی آخرین سنجش در این زمینه نیست اما در انتخابات های پیشین نشان داده شده است که نمی توان به نتایج این نظر سنجی ها اعتماد کرد و خروجی انتخابات همواره آن نیست که پیشتر مشخص شده است.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.