• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
شنبه, 17 خرداد 1399 :: Saturday, 6 June 2020
 
کد خبر: 64836

هر قدر اراده کنیم صادر میکنیم

هر قدر اراده کنیم صادر میکنیم
مواضع خاص رهبری در مورد تحریم های آمریکا علیه ایران مبنی بر عدم صادرات نفت به شو های ثانبی را مطالعه مرت بلدم
پایگاه خبری ریشه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف، کار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت‌آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران افزودند: دشمن برای به‌زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچ‌گاه به‌زانو درنمی‌آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی، دشمنی‌های آمریکا را بی‌پاسخ نمی‌گذارد.

رهبر انقلاب اسلامی دیدار امسال با کارگران را با توجه به سال «رونق تولید»، دارای اهمیت بیشتری دانستند و با تشبیه کار به بهار به‌عنوان زمینه‌ای برای بروز ظرفیتها و استعدادها گفتند: کار یک ارزش والا است و این موضوع باید به یک فهم عمومی در جامعه تبدیل شود تا جایگاه ارزشمند کارگر نیز شناخته شود.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه عزت ملی یکی از اولویت‌ها و مسائل اصلی هر ملتی است، گفتند: ملتها هیچ‌گاه راضی نخواهند شد تا تحت تأثیر و نفوذ تصمیمات دشمنان خود قرار گیرند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به ادعاهای مقامات آمریکایی و صهیونیستی افزودند: آنها می‌گویند "دشمن نظام جمهوری اسلامی هستیم و با ملت ایران دشمنی نداریم" اما دشمنی با جمهوری اسلامی، دشمنی با ملت ایران است زیرا جمهوری اسلامی به‌کمک و مدد مردم برپاست و اگر کمک مردم نبود، جمهوری اسلامی نبود.

ایشان با اشاره به توطئه‌های گوناگون دشمنان ملت ایران در چهل سال گذشته از جمله تمرکز بر موضوع کار و کارگر و شکست این تلاشها، تأکید کردند: ملت ایران به‌ویژه کارگران در همه این موارد، بر دهان دشمن زدند و او را مأیوس کردند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: تحریمها اگرچه در برخی موارد زمینه‌ساز بروز مشکلات می‌شوند اما اگر با آنها مقابله صحیح و منطقی شود، به‌نفع کشور خواهد بود زیرا تحریمها موجب تکیه بر توان، ظرفیت و ابتکارهای داخلی خواهد شد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به توطئه‌های مختلف و ناکام دشمنان در چهل سال اخیر علیه «ملت ایران، انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی» تأکید کردند: آمریکایی‌ها با تمرکز بر مسائل اقتصادی به دنبال به‌زانو درآوردن ملت ایران هستند اما بدانند این حرکت اخیر آنان نیز ناکام می‌ماند و ملت بزرگ و عزیز ایران در مقابل شیطان بزرگ هیچ‌گاه به‌زانو در نخواهد آمد.

رهبر انقلاب اسلامی درباره تلاش امریکا برای مسدود کردن راههای صادرات نفت ایران افزودند: ملت فعال و مسئولان هوشیار ایران نشان داده‌اند اگر همت کنند همه بن‌بست‌ها را می‌شکنند و قطعاً این تلاش آمریکایی‌ها هم به جایی نمی‌رسد و جمهوری اسلامی هر مقدار لازم داشته باشد و اراده کند، نفت صادر خواهد کرد.

ایشان با یادآوری یک نکته مهم خطاب به دشمنان ملت ایران تأکید کردند: بدانید دشمنی‌های شما بی‌پاسخ نخواهد ماند و ملت ایران، ملتی نیست که علیه او کار و توطئه کنند و او بنشیند و تماشا کند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در نکته‌ای دیگر در زمینه تشدید فشارهای نفتی آمریکا گفتند:  کاهش وابستگی به فروش نفت را قدر و نوعی فرصت می‌دانیم و از آن برای تکیه بیشتر بر توانایی‌های داخلی استفاده می‌کنیم.

 

 

 

بازتاب جهانی سخنان امروز رهبر انقلاب درباره عدم تمدید معافیت‌های نفتی

، آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در آغاز هفته کار و کارگر با هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف دیدارکرد. رهبر انقلاب با تاکید بر بی‌اهمیت بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کردند: تلاش این‌ها به جایی نمی‌رسد. ما آن‌قدری که نیاز داریم و خودمان اراده می‌کنیم، می‌توانیم نفت خود را صادر کنیم. دیدار امروز رهبر انقلاب با کارگران و صحبت‌های ایشان مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت:

رویترز در اخبار خود به این دیدار پرداخت و در این باره نوشت: آیت الله خامنه‌ای در واکنش به تحریم‌های آمریکا گفت که ما می‌توانیم هر چقدر که نیاز داریم و می‌خواهیم نفت صادر کنیم. تلاش‌های آمریکا برای تحریم‌ ایران به جایی نخواهد رسید.

اس اند پی گلوبال نیز رسانه دیگری بود که صحبت‌های رهبر ایران را منتشر کرد و در این باره نوشت: رهبر ایران در واکنش به تصمیم اخیر دولت ترامپ مبنی بر عدم تمدید معافیت‌ها گفت: آمریکا باید بداند دشمنی‌ آنها با مردم ایران بی پاسخ نمی‌ماند و ما در برابر دشمنی آنها ساکت نمی‌مانیم. رهبر ایران در ادامه با تاکید بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها افزود: ما هر زمان که بخواهیم و هر مقدار که احتیاج داشته باشیم می‌توانیم نفت ایران را صادر کنیم.

ینی شفق هم به این سخنرانی پرداخت و بر صحبت‌های رهبر انقلاب مبنی بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

تایمز هم در خبری، به سخنان آیت الله خامنه‌ای اشاره کرد و در این‌باره نوشت: رهبر ایران، اقدامات اخیر آمریکا را بی‌پاسخ ندانست و تاکید کرد که ایران در مقابل این دشمنی ساکت نخواهد نشست. وی در ادامه با تاکید بر بی‌اهمیت بودن تحریم‌ها گفت که ما نفت خود را به فروش خواهیم رساند.  

د ویک نیز رسانه دیگری بود که سخنان رهبر ایران در واکنش به تحریم‌های آمریکا را منتشر کرد و به سخنان رهبر ایران مبنی بر بی اهمیت بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره کرد.

یورو نیوز هم، در خبری به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای اشاره کرد و در این باره نوشت: رهبر ایران تهدید کرد که اقدامات دولت آمریکا از سوی ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند ما هر مقداری که نیاز داشته‌باشیم و بخواهیم نفت را صادر می‌کنیم.

رودآ نیز در خبری به سخنان رهبر انقلاب پرداخت و بر سخنان آیت‌الله خامنه‌ای مبنی بر تداوم صادرات نفت از سوی ایران تاکید کرد.

منافن هم در خبری به سخنان امروز رهبری پرداخت و در این خصوص نوشت: رهبر ایران در دیدار خود با کارگران صنایع مختلف به مناسبت هفته کارگر، بر مقاومت ایران در مقابل تحریم‌ها تاکید کرد و گفته تحریم‌های آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران نمی‌تواند موثر باشد. ما هر زمانی که بخواهیم نفت صادر می‌کنیم، آمریکا نخواهد توانست به زانو درآمدن ایران را ببیند.

شینهوآ، نیز در اخبار خود، بر سخنان رهبر انقلاب مبنی بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌ها تاکید کرد کرد. این رسانه در ادامه افزود که رهبر ایران بر بی پاسخ نماندن دشمنی آمریکا از سوی ایران تاکید کرد.  

ترند، هم رسانه دیگری بود که سخنان امروز رهبر انقلاب ایران را منتشر کرد.

جروزالم پست نیز در خبری به سخنان آیت‌الله خامنه‌ای پرداخت و نوشت: رهبر ایران در سخنان امروز خود به تهدید ایالات متحده آمریکا پرداخت و گفتکه آمریکا باید بداند که اقداماتش از سوی ایران بی‌جواب نخواهد ماند. ما هر زمان که اراده کنیم می‌توانیم نفت خود را به فروش برسانیم.

اسپوتنیک هم خبری را به سخنان رهبر انقلاب اختصاص داد و بر بی‌نتیجه بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران تاکید کرد.

اسوشیتدپرس رسانه دیگری بود که در اخبار امروز خود به سخنان رهبر انقلاب ایران در مورد تحریم‌ها پرداخت و در این باره نوشت: آیت الله خامنه‌ای در دیدار امروز خود با کارگران صنایع ایران گفت تحریم‌های آمریکا راه به جایی نخواهد برد و ما هر زمان که بخواهیم می‌توانیم نفت را صادر کنیم.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.