• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
شنبه, 17 خرداد 1399 :: Saturday, 6 June 2020
 
کد خبر: 64824

پرشدن ۸۰ درصد مخازن سد‌ها

پرشدن ۸۰ درصد مخازن سد‌ها
وزیر نیرو گفت: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد‌های کشور به بیش از ۳۹ میلیارد مترمکعب رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۳ درصد رشد داشته است.  
پایگاه خبری ریشه

رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص وضعیت ذخایر سد‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد‌های کشور به بیش از ۳۹ میلیارد مترمکعب رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد حجم مخازن سد‌های کشور پر است و بارندگی‌های اخیر به لحاظ شدت و وسعت بی‌سابقه بوده و این امر باعث به همراه آوردن برکات زیادی برای کشور بوده است از طرفی شرایط خوبی برای تامین آب مورد نیاز شرب و سایر مصارف به وجود آورده است.

وزیر نیرو با اشاره به حجم سیلاب‌های واردی از از مرز‌های شرقی کشورگفت: سیلاب‌های اخیر در جنوب شرقی کشور موجب شد تا آب موجود در چاه نیمه‌های یک، دو، سه و چهار سیستان به حدود ۹۵۵ میلیون مترمکعب برسد.

اردکانیان در خصوص اینکه کشور وارد دوره ترسالی شده است، یا خیر عنوان کرد: نمی‌توان با یک پدیده و یک سال بارندگی مناسب چنین نظری را داد و قطعا بایستی شرایط تغییر اقلیم را مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: به محض فاصله گرفتن از کانون امداد و نجات و تحولات کنونی مدیریت سیلاب درصددیم جمع بندی‌های جهانی در ارتباط با این پدیده‌ها را دریافت کنیم و فارغ از اینکه کشور وارد دوره ترسالی شده است یا خیر، مسئله حائز اهمیت در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران نحوه مصرف صحیح منابع خواهد بودوزیر نیرو در انتها خاطرنشان کرد: کشور ما اگر در شرایط معتدل هم قرار گرفته و سالیان متمادی بارندگی مناسب داشته باشد باز هم بایستی در شیوه مصرف دقت کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.