• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
يكشنبه, 29 ارديبهشت 1398 :: Sunday, 19 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 64824

پرشدن ۸۰ درصد مخازن سد‌ها

پرشدن ۸۰ درصد مخازن سد‌ها
وزیر نیرو گفت: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد‌های کشور به بیش از ۳۹ میلیارد مترمکعب رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۳ درصد رشد داشته است.  
پایگاه خبری ریشه

رضا اردکانیان در حاشیه جلسه هیئت دولت در خصوص وضعیت ذخایر سد‌های کشور اظهار کرد: در حال حاضر حجم آب موجود در مخزن سد‌های کشور به بیش از ۳۹ میلیارد مترمکعب رسیده است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۳ درصد رشد داشته است.

وی افزود: حدود ۸۰ درصد حجم مخازن سد‌های کشور پر است و بارندگی‌های اخیر به لحاظ شدت و وسعت بی‌سابقه بوده و این امر باعث به همراه آوردن برکات زیادی برای کشور بوده است از طرفی شرایط خوبی برای تامین آب مورد نیاز شرب و سایر مصارف به وجود آورده است.

وزیر نیرو با اشاره به حجم سیلاب‌های واردی از از مرز‌های شرقی کشورگفت: سیلاب‌های اخیر در جنوب شرقی کشور موجب شد تا آب موجود در چاه نیمه‌های یک، دو، سه و چهار سیستان به حدود ۹۵۵ میلیون مترمکعب برسد.

اردکانیان در خصوص اینکه کشور وارد دوره ترسالی شده است، یا خیر عنوان کرد: نمی‌توان با یک پدیده و یک سال بارندگی مناسب چنین نظری را داد و قطعا بایستی شرایط تغییر اقلیم را مورد بررسی قرار داد.

وی افزود: به محض فاصله گرفتن از کانون امداد و نجات و تحولات کنونی مدیریت سیلاب درصددیم جمع بندی‌های جهانی در ارتباط با این پدیده‌ها را دریافت کنیم و فارغ از اینکه کشور وارد دوره ترسالی شده است یا خیر، مسئله حائز اهمیت در اقلیم خشک و نیمه خشک ایران نحوه مصرف صحیح منابع خواهد بودوزیر نیرو در انتها خاطرنشان کرد: کشور ما اگر در شرایط معتدل هم قرار گرفته و سالیان متمادی بارندگی مناسب داشته باشد باز هم بایستی در شیوه مصرف دقت کرد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.