جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 64782

جرایم مربوط به حمل سلاح سرد معضلی جدی برای انگلیس

جرایم مربوط به حمل سلاح سرد معضلی جدی برای انگلیس
رسانه‎های انگلیسی گزارش دادند که پیش بینی می‌شود ادامه روند چاقوکشی در این کشور در سال جاری منجر به مجروح شدن تقریبا ۴۰ هزار نفر شود.
پایگاه خبری ریشه
خشونت‌های خیابانی، چاقو کشی و جرایم مربوط به حمل سلاح سرد معضلی جدی است که به طور روزانه دامن انگلیس را می‌گیرد، موضوعی که تیتر شبکه‎ها، جراید و سایت‌های خبری را پر می‌کند.
یکی از حوادث چاقوکشی در لندن که به تازگی منجر به زخمی شدن ۶ نفر در مدت ۲۴ ساعت شد که در میان آن‌ها یک نوجوان ۱۳ ساله وجود داشت.
خبر تکان دهنده آن است که روزی نیست که پلیس انگلیس گزارشی از چاقو کشی در این کشور را دریافت نکند.
بر اساس آمار اداره ملی انگلیس از آغاز اوریل ۲۰۱۶ تا مارس ۲۰۱۷، در مجموع ۳۴.۷۰۰ جرایم به ثبت رسیده ناشی از سلاح سرد و یا ابزار تیز اعلام شده است. این آمار تقریبا به ۶ هزار حادثه افزایش یافت که در همین فاصله زمانی به ۲۸.۸۷۷ مورد در مجموع در سال گذشته رسید. این بدان معناست که اگر همین روند در انگلیس ادامه یابد در سال جاری تقربیا ۴۰ هزار نفر در انگلیس مورد حمله چاقو قرار خواهند گرفت.
بر اساس نظرسنجی اعلام شده در انگلیس و ولز که به مارس ۲۰۱۷ منتهی می‌شود نشان می‌دهد ۵.۷ درصد از کودکان ۱۰ تا ۱۵ ساله افرادی را می‌شناسند که برای محافظت از جان خود سلاح چاقو حمل می‌کنند. این آمار با گذشت زمان کاهش نیافته است.
 
به گزارش پایگاه یونیلد، کارشناسان بر این باورند استدلال‌های متعددی می‌تواند افزایش چشمگیر اینگونه جرایم را در انگلیس توضیح دهد که قومیت، جنسیت، سن و عوامل اجتماعی گفته می‌شود در این افزایش تاثیر گذار هستند.
این در حالی است که به گفته محمد رحمان جرم شناس بر این باور است که عوامل تاثیرگذار همانند موسیقی و شبکه‌های اجتماعی می‌توانند به رفتار‌های خشونت آمیز دامن بزنند.
به گفته این جرم شناس، موسیقی‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و یوتیوب وجود دارند، دارای محتویاتی هستند که خشونت را به نوجوانان القا می‌کنند. این موسیقی‌ها همچنین فرهنگ افراد خلافکار را رواج می‌دهند.

 

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.