جمعه, 16 خرداد 1399 :: Friday, 5 June 2020
  •  در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    در زندان‌های آمریکا چه می‌گذرد؟

    ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در آمریکا در پی قتل فجیع یک شهروند سیاه پوست به بالاترین حد خود رسیده به طوریکه تاکنون پلیس آمریکا هزاران نفر را بازداشت کرده است.
 
کد خبر: 64764

بارش‌های کشور به ۳۱۴ میلیمتر رسید

بارش‌های کشور به ۳۱۴ میلیمتر رسید
بارش‌های کشور در حوضه‌های آبریز اصلی از سال آبی جاری تا اول اردیبهشت ماه سال جاری با رشد ۱۶۱ درصدی روبرو بوده است.  
پایگاه خبری ریشه

بررسی آخرین وضعیت بارش‌ها در سال ۹۸ حاکی از آن است که ارتفاع بارش‌ها در حوضه‌های اصلی آبریز از ابتدای مهرماه سال ۹۷ تا اول اردیبهشت ماه سال جاری به ۳۰۸ میلیمتر رسیده است.

در این بین بارش‌ها نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۲۰۹ میلیمتر) معادل ۵۰ درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۱۲۰ میلیمتر) معادل ۱۶۱ درصد افزایش داشته است.

بررسی بارش‌ها در حوضه آبریز دریای خزر نشان می‌دهد که در سال آبی جاری تاکنون در این حوزه ۴۶۵ میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته با افزایش ۶۹ درصدی و نسبت به دراز مدت رشد ۵۵ درصدی داشته است.

همچنین در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها ۵۲۱ میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته با ۱۵۹ میلیمتر بارش با رشد ۲۲۶ درصدی روبرو بود و نسبت به دراز مدت ۵۰ ساله افزایش ۵۷ درصدی داشته است.

براساس این گزارش حوضه آبریز دریاچه ارومیه در مدت ذکر شده شاهد ۴۳۵ میلیمتر بارش بوده که در مقایسه با سال آبی گذشته این با رشد ۵۲ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۶۷ درصدی داشته است.

گفتنی است میزان بارش در حوضه فلات مرکزی ایران با ۱۸۹ درصد افزایش نسبت به سال گذشته ۱۹۷ میلیمتر بوده و در دراز مدت ۵۰ ساله با رشد ۴۱ درصدی روبرو بوده است.

همچنین بارش‌ها در حوضه مرزی شرق تا ۱ اردیبهشت ماه سال ۹۸ به ۹۹ میلیمتر رسیده که نسبت به سال گذشته با رشد ۲۰۲ درصدی و در دراز مدت رشد ۱۱ درصدی داشته است.

لازم به ذکر است در حوضه آبریز قره‌قوم تاکنون ۲۵۲ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته با رشد ۱۴۶ درصدی و در دراز مدت با رشد ۴۲ درصدی روبرو بوده است.

بارش‌های کشور به ۳۱۴ میلیمتر رسید/ رشد ۱۶۱ درصدی نسبت به سال اخیر

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.