شنبه, 10 خرداد 1399 :: Saturday, 30 May 2020
 
کد خبر: 64538

گربه رقصانی ترامپ و خوش رقصی اینستاگرام

گربه رقصانی ترامپ و خوش رقصی اینستاگرام
وقتی ادعای فضای باز رسانه ای و اجتماعی در عرصه بین الملل، دستخوش سیاستگذاری های جانبدارانه می شود، چهره ارباب و رعیتی مدعیان آزادگی از پشت نقاب تزویرشان بیرون میزند و آنگاه است که باید فاتحه ی آزادی بیان در غرب را با صدای بلند تر خواند.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ریشه

اینستاگرام پس از عملیاتی شدن اقدام آمریکا بر ضد سپاه پاسداران و نامیدن تروریست بر این ارگان، از صبح امروز شروع به مسدودسازی صفحات اینستاگرامی برخی فرماندهان فعلی و سابق سپاه پاسداران کرده است. تا لحظه مخابره این خبر صفحات سردار قاسم سلیمانی، صفحه منتسب به سپاه پاسداران، سرلشکر عزیز جعفری، محمدباقر قالیباف، سرلشکر باقری، سردار حاج سعید قاسمی و سردار موسی کمالی از دسترس خارج شده است.

 

گفتنی است صفحه سردار قاسم سلیمانی بیش از ۸۸۸ هزار دنبال کننده، صفحه منتسب به سپاه پاسداران بیش از ۳۹۲ هزار دنبال کننده، سرلشکر عزیز جعفری بیش از ۳۷۴ هزار دنبال کننده، محمدباقر قالیباف بیش از ۲۲۸ هزار دنبال کننده، سرلشکر باقری بیش از ۲۱۴ هزار دنبال کننده، سردار حاج سعید قاسمی بیش از ۱۴۰ هزار دنبال کننده، سید عزت الله ضرغامی بیش از 112 هزار دنبال کننده و سردار موسی کمالی نزدیک به ۲۵ هزار دنبال کننده داشتند.

 

سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح در واکنش به این اتفاقات گفت:

«اینستاگرام با انسداد این صفحات نشان داد که در خدمت صهیونیسم و استکبار جهانی است چرا که این صفحات هیچ ارتباطی با خشونت نداشت. این یک نوع مبارزه است و انشاءالله این مبارزه را تا سرنگونی استکبار جهانی و صهیونیسم و برگزاری نماز جماعت در مسجدالاقصی ادامه خواهیم داد.»

 

فهرست صفحات مسدود شده تا این لحظه نگارش این گزارش به شرح زیر است:

سپاه پاسداران

ارتش و سپاه ایران

ژنرال پرس

سرلشکر باقری

سرلشکر عزیز جعفری

سردار قاسم سلیمانی

سردار موسی کمالی

سردار حسین سلامی

سردار حبیب شهسواری

حاج سعید قاسمی

محمدباقر قالیباف

عزت الله ضرغامی

سپاه فاطمیون

مقاومت تا ظهور

صفحه انگلیسی زبان رهبر معظم انقلاب

 

سخنگوی شرکت اینستاگرام درباره بستن صفحات تعدادی از فرماندهان سپاه به بی بی سی گفت: «با مقامات دولتی مرتبط[آمریکا]همکاری می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تعهدات قانونی‌مان، ازجمله مربوط به تعیین سپاه[به عنوان سازمان تروریستی خارجی] را رعایت می‌کنیم.»

 

 

*** پس از شرح ماجرا باید به فکر چاره بود و برای چاره جویی لازم است که همه ی ابعاد ماوقع بررسی شود.

آیا مسدود سازی صفحات مربوط به سپاه پاسداران در دنیای آزادی بیان که ادعای آن از جانب غرب گوش دنیا را کر کرده است، خنده دار به نظر نمی رسد؟

چه نسبتی بین اقدام بی شرمانه گردانندگان اینستاگرام در حمایت از تصمیم مسخره آمریکا، و اعتراض به فیلترینگ در ایران وجود دارد؟

آیا این دست اقدامات چیزی شبیه جهد انسان عاجز در به کرسی نشاندن نظر خود نیست؟

آیا به این فکر کرده اید که برای چندمین بار است که توسط یک نرم افزار فراگیر که هیچ دخل و تصرفی درمدیریت آن نداریم، محدود می شویم و هر روز حواسمان از لزوم بومی بودن شبکه های اجتماعی پرت تر می شود؟

 

این اولین باری نیست که سیاست های رادیکال غرب به آزادی های بشری توهین میکند و با ماله کشی رسانه ای اثری از خاطره ی آن در اذهان دنیا باقی نگذاشته اند.

غرب در مورد فیلم ها و کاریکاتورهای موهن سکوت میکند و حتی توهین به مقدسات را با قانون آزادی بیان توجیه کرده است، اما زمانی که تناقض رفتاري آنها را در مورد اینستاگرام را شاهد هستيم، به اين نتيجه مي رسيم كه آنها نه تنها تحمل جریان های آلترناتيو را ندارند، بلكه تمام تلاش خود را براي خفه كردن صداي اين جریان ها بكار مي گيرند.

غرب بدين گونه آزادي بيان را توجيه مي كند حتي به قيمت انكار واقعيت ها، زيرا هدف توجيه سياست هاي خود و حفظ منافع بين المللي غرب مي باشد.

ماده 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر به وضوح می گوید که "هر کسي از آزادی بيان عقیده و ديدگاه خود برخوردار است و این حق شامل آزادی در بيان عقاید بدون مداخله و یا تفتیش، دریافت و انتقال اطلاعات، از طریق هر رسانه ای و بدون ملاحظات مرزی،مي شود".

جامعه بین المللی اكنون قابليت درك "نگرش هاي متناقض غرب در تعریف مفهوم آزادی بیان را دارد و اينكه غرب چگونه از آنها به سود مناافع خود استفاده مي كنند آگاهي كافي دارند.نكته ديگر سكوت معني دار آنها در برابر اثرات تحريم ها نه تنها بر ايران،بلكه بر كشورهاي هدف و فجايع انساني سياست هاي غرب عليه بشريت مي باشد كه جاي بسي تامل دارد.

 

 

لزوم مقابله به مثل با اقدام اینستاگرام علیه فرماندهان سپاه

اقدام اینستاگرام برای مسدود سازی صفحات مربوط به سپاه در راستای شعارهای ظاهری آنها در مسدود کردن اکانت‌های مرتبط با گروه‌های تروریستی است که اگر این اقدام صحت داشته باشد، لازم است قوه‌قضاییه، وزارت ارتباطات و مجلس شورای اسلامی نیز به منظور تقابل با این اقدام اینستاگرام تصمیم فوری بگیرند.

اقدام غیرقانونی دولت آمریکا در تروریست خواندن سپاه سبب حمایت قاطبه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی در ایران شده است؛ نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با پوشیدن لباس رسمی نیروی مردمی‌نظامی سپاه پاسداران حمایت خود از این نهاد قانونی را اعلام کردند. همچنین گروه‌های مختلف مردمی از جمله طلاب، دانشجویان و اقشار دیگر با تجمع، حمایت خود را از سپاه پاسداران اعلام کردند و در فضای مجازی نیز کاربران با هشتگ #من_هم_سپاهی‌ام به حمایت از سپاه پاسداران پرداختند.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حمایت از سپاه پاسداران است کلیات یک طرح را امروز تصویب کردند که ماده واحده این طرح می‌گوید: به‌منظور اقدام متقابل در برابر تصمیمات و اقدامات ایالات متحده آمریکا در تضعیف صلح و ثبات منطقه‌ای و بین‌المللی و از آنجا که این رژیم برخلاف اصول مسلم حقوق بین‌المللی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را که به‌عنوان نیروی رسمی نظامی کشور ایران شناخته می‌شود به‌عنوان نیروی تروریستی معرفی کرده است، به‌موجب این قانون، کلیه نیروهای نظامی امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا که در غرب آسیا فعالیت می‌کنند و کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به‌نمایندگی از آنها در منطقه غرب آسیا و… فعالیت می‌کنند، تروریست اعلام می‌شوند و هرگونه کمک مالی، فنی، آموزشی، خدماتی و تدارکاتی و غیر آن به این دسته از نیروها از نظر این قانون معاونت در اقدامات تروریستی به‌حساب می‌آید.

1 ــ دولت جمهوری اسلامی ایران براساس این قانون و نیروهای مسلح پس از اذن رهبری موظفند در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی عند‌اللزوم در برابر اقدامات تروریستی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی مذکور در این قانون که در منطقه غرب آسیا و… فعالیت می‌کنند و منافع جمهوری اسلامی ایران را به‌مخاطره می‌اندازند، اقدامات متقابل و قاطع به‌عمل آورند.

2 ــ دولت جمهوری اسلامی ایران بر اساس این قانون و نیروهای مسلح پس از اذن رهبری موظفند در زمان لازم به‌گونه‌ای عمل کنند که نیروهای آمریکایی و سایر تروریست‌ها نتوانند از توان و امکانات موجود علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند.

3 ــ دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است با استفاده از ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی و دیپلماتیک خود بهره‌مندی نیروهای آمریکایی و سایر نیروهای تروریستی موضوع این قانون را از تأسیسات، تجهیزات، منابع مالی و دیگر کمک‌های احتمالی کشورهای منطقه به حداقل ممکن برساند.

4 ــ دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق مراودات دوجانبه و چندجانبه با کشورها و رایزنی با مجامع و نهادها و سازمان‌های بین‌المللی از حداکثر توان خود برای بی‌اثر کردن اقدام آمریکا در معرفی نیروی رسمی نظامی ایران به‌عنوان گروه تروریستی استفاده کند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.