• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
جمعه, 28 تير 1398 :: Friday, 19 July 2019
 
کد خبر: 64531

سیل ۳ محور اصلی را در خراسان جنوبی مسدود کرد

سیل ۳ محور اصلی را در خراسان جنوبی مسدود کرد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت: تمام محورهای شریانی، اصلی و فرعی و روستایی خراسان جنوبی به جز ۳ محور باز است و رانندگی با رعایت احتیاط در نقاط آشکارسازی شده امکانپذیر است.
پایگاه خبری ریشه

جعفر شهامت اظهار داشت: با تلاش عوامل راهداری، ناجا و دستگاه‌های امدادی تمام محورهای شریانی، اصلی و فرعی و روستایی خراسان جنوبی به جز 3 محور باز است و رانندگی با رعایت احتیاط در نقاط آشکارسازی شده امکانپذیر است.

وی به محورهای مسدود اشاره کرد و افزود: محورهای مسدود شریانی و اصلی دیهوک- راور به دلیل شکست پل حوزه کرمان (مسیر جایگزین از استان یزد)، عشق آباد - بردسکن به علت طغیان 2 آبنما در انتهای حوزه (مسیر جایگزین از محور فردوس بجستان) و مسیر روستایی آبیز - کالشور شهرستان زیرکوه تا ساعتی دیگر باز خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در این راستا برای مراکز جمعیتی راه تردد یا مسیر جایگزین مهیا شده است.

شهامت گفت: بر اساس ارزیابی انجام شده خسارت 5 تا 90 درصدی به بیش از 172 کیلومتر راه استان با برآورد 480 میلیارد ریال تا قبل از سیلاب‌های اخیر وارد شده است.

وی بیان کرد: حجم خسارت در سیلاب‌های روز قبل و امروز نیز بیش از 2 برابر خسارت سیلاب‌های قبلی است به نحوی که بازسازی 10 دستگاه پل و بیش از یکصد دستگاه آبنما از جمله الزامات فوری است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی اظهار داشت: استان خراسان‌جنوبی با بیش از 11 هزار و 360 کیلومتر راه آسفالته از بهمن سال 97 تاکنون شاهد بارش باران و برف به صورت فرا نرمال بوده است.

شهامت افزود: موج جدید بارشها که به صورت سیلابی از روز یکشنبه 25 فروردین ماه سال جاری آغاز شده و ضمن آماده باش تمام دستگاه‌ها، اقدامات گسترده در حوزه تحکیم و بازسازی درواسیونها، تنظیم بالا دست و پایین دست آبنماها و پلها، بازدید و اصلاح وضعیت پلها انجام شده است.

وی یادآور شد: نهایتاً در راستای مدیریت میدانی و جلوگیری از آسیب به شهروندان، 534 نفر از همکاران راهدار در قالب 52 تیم عملیاتی با بهره‌گیری از بیش از 246 دستگاه، ماشین آلات راهداری و 44 دستگاه ماشین آلات مربوط به پیمانکاران در بخش خصوصی به صورت مستمر در جهت ایمن‌سازی محورها و ترمیم اضطراری اقدام کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی تصریح کرد: در موج اخیر بارش‌ها، بارندگی در تمامی شهرستان‌های استان به وقوع پیوسته که خوشبختانه تلفات جانی ناشی از سیلاب گزارش نشده است لیکن در شهرستان‌های طبس، سربیشه، نهبندان و فردوس شدت آسیب‌ها بیشتر بوده است. 

شهامت خاطرنشان کرد: در حال حاضر محورهای مسدود شریانی شامل، محور دیهوک- راور و محور عشق آباد – بردسکن است و محورهای فرعی و روستایی مسدود شامل حاجی آباد-کالشور و حاجی آباد- آهنگران شهرستان زیرکوه، طاهرآباد– کجه شهرستان فردوس، حلوان- پیر حاجات عشق آباد طبس، قاین -رومشتیک شهرستان قاین و حسین آباد – دستگرد شهرستان سربیشه است.

وی مهمترین علت انسداد محورها را به دلیل طغیان رودخانه‌ها و گذر سیل از آبنماهای محور عنوان کرد و اظهار داشت: بیش‌بینی می‌شود طی 48 ساعت آینده تمامی محورها درحوزه استحفاظی استان قابل تردد باشند. 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی یادآور شد: به محض اتمام عملیات بازگشایی محورها، ایمن سازی و ترمیم موقت و ارزیابی خسارت وارده به ابنیه فنی و روکش و سازه راهها انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.