سه شنبه, 28 خرداد 1398 :: Tuesday, 18 June 2019
  • فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

    فرصت ۶۰ روزه در سراشیبی

    از آن فرصت ۶۰ روزه‌ای که ایران به کشورهای باقی مانده در برجام خصوصاً تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه، انگلیس) داده بود، حدود ۳۵ روز گذشته و تنها ۲۵ روز باقی مانده است. این در حالی است که در این مدت، اروپایی‌ها بجای اقدام عملی و ملموس در جهت انتفاع اقتصادی ایران از برجام، همچون یک سال گذشته، صرفا حرف درمانی و لفاظی کرده‌اند.  
 
کد خبر: 64510

اعتراض جمعی از کشورها به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا در سازمان ملل

اعتراض جمعی از کشورها به تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا در سازمان ملل
کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه در بیانیه مشترکی که توسط معاون وزیر خارجه روسیه در نشست شورای اقتصادی ــ اجتماعی سازمان ملل قرائت شد، تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا و اهداف آن را محکوم کردند.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از خبرگزاری «تاس»، در بیانیه مشترکی که از سوی کشورهای روسیه، چین، ایران، سوریه، ونزوئلا، کوبا، بولیوی و زیمبابوه مورد تأیید قرار گرفته و این سند شب گذشته توسط "آلکساندر پانکین" معاون وزیر خارجه روسیه در نشست شورای اقتصادی ــ اجتماعی سازمان ملل متحد درباره توسعه مالی قرائت شد، تأکید شده است که ایالات متحده آمریکا از اقدامات محدودکننده اقتصادی یک‌جانبه نه‌تنها برای تغییر دولت‌های قانونی سایر کشورها، بلکه برای به‌انحصار درآوردن برخی عرصه‌های بازارهای جهانی استفاده می‌کند.

این دیپلمات روس تأکید کرد: «ما (کشورهای مذکور) می‌خواهیم نگرانی عمیق خود درباره استفاده برخی کشورها و گروه‌های خاصی از کشورها، به‌خصوص آمریکا، از اقدامات یک‌جانبه و غیرقانونی محدودکننده اقتصادی علیه سایر کشورها را اعلام کنیم. چنین اقداماتی با دستورکار برنامه توسعه پایدار جامعه جهانی تا سال 2030، ضوابط حقوق بین‌الملل و منشور سازمان ملل متحد مغایرت دارد».

در این بیانیه مشترک آمده است: «چنین تحریم‌هایی حقوق کشورها در آزادی برای انتخاب سیاست داخلی و خارجی مستقل را نادیده گرفته است، ضمن اینکه این حقیقت نیز بسیار نگران‌کننده است که این اقدامات محدودکننده بیش از هر زمان دیگری نه‌تنها برای سرنگون کردن دولت‌های قانونی در سایر کشورها، بلکه به‌منظور ضربه زدن به رقبای تجاری با هدف کنار زدن رقبا و به‌انحصار خود درآوردن بازارهای اقتصادی جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد».

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.