چهارشنبه, 1 خرداد 1398 :: Wednesday, 22 May 2019
  • اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
 
کد خبر: 64440

اقدام بی حاصل آمریکا در تروریستی خواندن سپاه

 اقدام بی حاصل آمریکا در تروریستی خواندن سپاه
گزارش اوما‌ها ورلد هرالد علاوه بر بی حاصل دانستن سیاست معرفی ایران به عنوان یک دولت حامی تروریسم توسط آمریکا، تروریستی خواندن سپاه پاسداران را نیز ایده بی حاصلی می‌داند.
پایگاه خبری ریشه
پایگاه «اوما‌ها ورلد هرالد» در گزارشی ضمن اشاره به مشی چندین دهه‌ای دولت آمریکا در توصیف ایران به عنوان دولت حامی تروریسم، تبعات خطرناک تصمیم اخیر دولت آمریکا در تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران را مورد بررسی قرار داده است.
در این گزارش آمده است: ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ علیرغم تلاش‌های دولت‌های مختلف آمریکا هرگز فعالیت سپاه پاسداران را متوقف نکرده و در واقع از زمان خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، نفوذ آن در منطقه افزایش روزافزونی را شاهد بوده است. دولت آمریکا که تاکنون از سیاست حامی تروریست خواندن دولت ایران بهره‌ای نبرده، این بار اقدام به تروریست خواندن سپاه پاسداران کرده است.

این گزارش در بخش دیگری می‎افزاید که ایران به هرگونه اقدامی از سوی آمریکا پاسخ می‎دهد.

 
نیویورک تایمز نیز گزارشی مشابه از نگرانی‌های مشابهی از دیگر مقامات بلندپایه نظامی و اطلاعاتی آمریکا را منتشر کرد. نیویورک تایمز می‎نویسد:" اشتباه نکنید؛ این تهدیدات واقعی هستند. مقامات ایران هم اکنون وعده واکنش داده‎اند ... ویدئوی که سپاه پاسداران از ملوانان آمریکایی دستگیر شده در روز‌های منتهی به اجرای نهایی توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۶ ارائه کرد، نمونه‌ای از واکنش‌ها است."
 
«مارک دوبوویتز» رئیس اجرایی بنیاد دفاع از دموکراسی، اقدام اخیر دولت آمریکا را سبب دشوار شدن مسیر مذاکره برای رئیس جمهور دموکرات آتی آمریکا با ایران می‌داند. در واقع هر دولتی که در آینده بر سر کار بیاید باید سپاه را از این فهرست خارج کند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.