پنجشنبه, 31 مرداد 1398 :: Thursday, 22 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 64404

محسن هاشمی: فعالیت نظامی‌اطلاعاتی آمریکا می‌تواند مصداق تروریسم دولتی باشد

محسن هاشمی: فعالیت نظامی‌اطلاعاتی آمریکا می‌تواند مصداق تروریسم دولتی باشد
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: فعالیتهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان به‌ویژه خاورمیانه می‌تواند به‌عنوان مصادیق تروریسم دولتی قلمداد شود.
پایگاه خبری ریشه

محسن هاشمی در یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه سال جاری با رخدادهای داخلی و خارجی بسیاری برای کشور همراه بود، اظهار داشت: باران‌های کم‌سابقه که در سه هفته ابتدای فروردین رخ داد به‌اندازه بارش‌های کل سال 96 بود و این میزان بارندگی منجر به آسیب‌دیدگی و سیلاب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: خشکسالی در دهه‌های گذشته باعث شده بود در بسیار از نقاط کشور به مسیل‌ها، سیستم جمع‌آوری و جذب آبهای سطحی بی‌توجهی شود علاوه بر این بستر رودخانه‌ها و مسیر عبور آب نیز تصرف شده بود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه پروژه‌های کلیدی آبخیزداری که عامل جذب و ذخیره روان‌آبها در سفره‌های زیرزمینی است نیز با کمبود منابع به رکود رسید و نتیجه این غفلت با خسارت سنگین امسال که بالغ بر ده‌ها هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود همراه بود.

وی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد در صورت توجه به توسعه زیرساختها چندین برابر سرمایه‌گذاری استفاده‌شده می‌توان استفاده کرد و از خسارتهای سنگین جلوگیری به‌عمل آورد. از امکانات لجستیکی و مدیریت بحران تهران کمکهای قابل‌توجهی به استانهای سیل‌زده در حال ارائه است که امروز لایحه مربوط به تقویت این کمک‌ها در صحن شورا مطرح می‌شود. تجربه سیل امسال درس‌های گرانقیمتی برایمان به‌همراه داشت و نشان داد که صیانت از محیط زیست و بستر رودخانه‌ها هم در بعد قانونگذاری دچار ضعف و هم در بعد اجرا آلوده به تخلف و تسامح عوامل اجرایی با زمین‌خواران و متخلفان است.

وی تصریح کرد: در حوزه زیرساختها در جنوب تهران آسیب‌های جدی در مقابل سیل وجود دارد و در صورت وقوع بارندگیهای فراتر از میزان پیش‌بینی‌شده در جنوب تهران خسارات سنگینی رخ خواهد داد که در این باره باید موضوع را از طریق همکاری نهادهای مسئول مورد پیگیری قرار داد تا اقدامات حفاظتی از مناطق فرورفته تهران پیش‌بینی شود.

رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تشدید بارندگی‌هایی که از آغاز سال جاری تاکنون رخ داده می‌تواند فرصتی برای احیای محیط زیست و اراضی کشاورزی دچار خشکسالی و همچنین جان گرفتن تالابها باشد.

هاشمی در ادامه به اقدام بی‌سابقه و فاقد توجیه دولت ایالات متحده علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگرچه این اقدام با طرح موضوع تروریسم دولتی علیه جمهوری اسلامی به‌شمار می‌آید اما مانند شمشیری دولبه عمل کرده و فعالیتهای نظامی و اطلاعاتی آمریکا در سراسر جهان به‌ویژه خاورمیانه را نیز می‌تواند به‌عنوان مصادیق تروریسم دولتی شامل شود.

وی افزود: این اقدامات شتابزده در راستای طرح مثلث عبری، عربی و افراطی در آمریکا صورت می‌گیرد و نتیجه آن تعمیق وحدت ملی و همبستگی بیشتر جریانات سیاسی داخلی در دفاع از منابع ملی می‌دهد و باید پاسخ آن با اقتدار توأم با هوشیاری و عقلانیت داده شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: هرگونه واکنش هیجانی در راستای طرح دشمنان کشور برای همراه‌سازی دولتها و قدرتهای بین‌المللی با اقدام علیه ایران و خروج از حالت انزوای فعلی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.