پنجشنبه, 31 مرداد 1398 :: Thursday, 22 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 64401

وضعیت وقوع سیلاب در خراسان، سیستان و خوزستان

وضعیت وقوع سیلاب در خراسان، سیستان و خوزستان
با ورود به سال جدید حدود ۱۳ استان کشور درگیر بارش‌ها زیاد و وقوع سیلاب و خرابی شدند که این وضعیت همچنان در چند استان ادامه دارد.  
پایگاه خبری ریشه

با ورود به سال جدید حدود ۱۳ استان کشور درگیر بارش‌ها زیاد و وقوع سیلاب و خرابی شدند که این وضعیت همچنان در چند استان ادامه دارد.

استان گلستان و لرستان همچنان درگیر خرابی ها وقوع سیل هستند. در استان خوزستان پیشروی سیل همچنان ادامه دارد. امروز نیز سامانه بارشی جدیدی استان های خراسان جنوبی و شمالی و خوزستان را درگیر کرده که احتمال وقوع سیلاب در این استان ها دور از انتظار نیست.

در این میان ارتش، نیروی انتظامی وسپاه پاسداران، هلال احمر، بسیج و گروه‌های مردمی، بنیاد برکت، از همان ابتدای حادثه در حال امدادرسانی هستند.

شمار کشته‌های سیل به ۷۶ نفر رسید
 

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: با درگذشت ۵ نفر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، کشته‌های سیل اخیر در کشور به ۷۶ نفر رسید.

احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: با درگذشت ۵ نفر دیگر در حوادث سیل استان خوزستان و یک نفر در استان ایلام، کشته‌های سیل اخیر در کشور به ۷۶ نفر رسید.

قطع راه ارتباطی ۳۹ روستا/ آب گرفتگی شدید در مناطق شمالی و مرکز کرمان
 

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمان گفت:در مناطق شمالی و مرکز کرمان با آب گرفتگی شدید رو به رو هستیم. در بالا دست کرمان در حال تخلیه آب معابر هستیم.

مجید سعیدی در گفت و گوی تلوزیونی گفت: در کرمان بارش شدید باران از مناطق جنوبی آغاز و به غرب و شمال استان گشیده شد.

وی در ادامه بیان کرد: هم اکنون در شمال استان بارندگی شدید داریم. راه ارتباطی ۳۹ روستا قطع است. سه روستا در فاریاب تخلیه شده است.

مدیر کل مدیریت بحران کرمان در ادامه بیان کرد: در مناطق شمالی و مرکز کرمان با آب گرفتگی شدید رو به رو هستیم. در بالا دست کرمان در حال تخلیه آب معابر هستیم.

اعلام آماده باش کامل در خراسان شمالی
 

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی گفت:با توجه به اخطاریه های هواشناسی جلسات مدیریت بحران تشکیل شده و تمامی اعضای مدیرتیت بحران در آماده باش کامل هستند.

جواد نظری شیرین سو در گفت وگوی زنده تلوزیونی گفت: با توجه به اخطاریه های هواشناسی جلسات مدیریت بحران تشکیل شده و تمامی اعضای مدیرتیت بحران در آماده باش کامل هستند.

وی در ادامه بیان کرد: مشکل خاصی نداریم تمامی راه‌های اصلی و روستا ها باز است.

نظری افزود: اطلاع رسانی لازم را انجام داده ایم. شارژ انبارهای امداد انجام شده و آماده باش نیروهای امدادی صورت گرفته است.

قطع گاز ۱۵۰ مشترک در خراسان/ راه ارتباطی ۱۵ روستا مسدود شد
 

مدیر کل مدیریت بحران خراسان رضوی گفت:در کلات، باخرز، سرخس و درگز با خسارت مواجهه شدیم به این صورت که راه ارتباطی ۱۵ روستا مسدود شده و همچنین سه محور فرعی نیز بسته شده است. مسیر فرعی کلات درگز اکنون باز شده است.

حجت علی شایان فر در گفت گوی تلوزیونی گفت: در ۲۱ ساعت گذشته بارش‌ها در خور و جغتای با ۳۱ میلیمتر و در کلات با ۲۱ بیشترین بارش‌ها را داشتیم.

وی افزود: در کلات، باخرز، سرخس و درگز با خسارت مواجهه شدیم به این صورت که راه ارتباطی ۱۵ روستا مسدود شده و همچنین سه محور فرعی نیز بسته شده است. مسیر فرعی کلات درگز اکنون باز شده است.

وی در ادامه بیان کرد: محور‌های اصلی مسدود نیست. برق ۲۱ روستا قطع شده بود که هم اکنون برق ۱۹ روستا وصل شد و فقط دو روستای یوسف آباد و احمد آباد سرخس با قطعی برق مواجهه هستند.

استاندار هرمزگان: بارش‌های شب گذشته در سطح استان، خسارت جانی و مالی نداشت
 

استاندار هرمزگان گفت: خوشبختانه بارش‌های شب گذشته در استان هرمزگان، خسارت جانی و مالی نداشته است. نیرو‌های امدادی، اجرایی و جهادی در همه شهر‌ها و روستاها، برای کنترل دقیق اوضاع هماهنگ شده بودند.

فریدون همتی با اشاره به بارش‌های سیل‌آسا در استان هرمزگان بیان داشت: اوج بارندگی‌ها از شب گذشته و بامداد امروز در برخی مناطق هرمزگان گزارش شد که تا ۸۰ میلی‌متر بارندگی و رعد و برق‌های بسیار سنگین داشتیم.

وی ادامه داد: بر اثر این بارندگی شدید، ارتباط برخی جاده‌ها و شهرستان‌ها قطع می‌شد که با آمادگی‌ای که از قبل وجود داشت، ستاد‌های هماهنگی مدیریت بحران با ماشین‌آلات در دسترس، وارد کار شده و سریعا راه‌های مسدود را باز کردند.

بارش شدید باران در شرق هرمزگان، سیستان و خراسان/ احتمال سیلابی شدن مسیرها برای خراسان جنوبی و رضوی طی امروز و فردا
 

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: سامانه بارشی امروز در جنوب، جنوب شرق و شمال شرق فعال است. شدت بارش ها برای خراسان جنوبی و خراسان رضوی، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کرمان پیش بینی می شود.

فریبا گودرزی درباره وضعیت آب و هوایی امروز گفت: سامانه بارشی امروز در جنوب، جنوب شرق و شمال شرق فعال است. شدت بارش ها را برای خراسان جنوبی و خراسان رضوی، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب شرق کرمان پیش بینی می شود.

وی در ادامه بیان کرد: احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیرها در این مناطق را داریم و در مناطق جنوبی بارش تگرگ را نیز خواهیم داشت.

آغاز فعالیت مدارس و دانشگاه‌های خوزستان از هفته آینده
 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تمامی مدارس مناطق سیل‌زده خوزستان از ابتدای هفته آینده دایر خواهند بود.

کیامرث حاجی‌زاده اظهار کرد: بر اساس تصمیم‌گیری شورای تأمین استان خوزستان، مدارس اهواز، شوش، باوی، کارون، حمیدیه، دشت آزادگان، هویزه و شعیبیه تنها تا پایان هفته جاری تعطیل هستند.

وی افزود: دانشگاه‌های استان نیز بر همین اساس فعالیت خود را از ۳۱ فروردین آغاز می‌کنند.

طغیان رودخانه‌های دز، کارون و کرخه و رهاسازی آب از سد کرخه و دز به دلیل بارش شدید باران در خوزستان و بالادست باعث جاری شدن سیلاب در برخی مناطق استان شده است.

هشدار سیل در ۴ محله شهر خاش
 

شهردار خاش به ساکنان ۴ محله آسیب پذیر این شهر را به عنوان محله‌های در معرض سیلاب احتمالی هشدار داد.

عبدالمجید تمندانی گفت: ۴ محله آسیب‌پذیر خاش شامل حیدرآباد، محمدآباد، آبترش و اسلام آباد (کهن حبش) در صورت وقوع سیل دچار آبگرفتگی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه از دو هفته قبل یک دستگاه بولدوزر ارتش مشغول لایروبی و پاکسازی رودخانه مهران است، افزود: ۲۰۰ خانوار در این محلات آماده تخلیه اند و به ساکنان اطراف رودخانه و سد مهران هم تذکر داده شد در موقع بارندگی منازل خود را ترک کنند و به محل‌های امن پناه ببرند.

تمام شهرستان‌های خراسان رضوی درگیر بارش هستند
 

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: براساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سوی هواشناسی استان خراسان شدت بارش‌ها از سامانه قبلی بیشتر خواهد بود.

حجت شایانفر عنوان کرد: براساس اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه از سوی هواشناسی صادر شده به تمامی فرمانداری‌ها و دستگاه‌های بحران مدار و عملیاتی نیز هشدار‌ها داده شده و مجدد نیز روز گذشته اخطاریه دیگری صادر گردید که به تمامی دستگاه‌های مرتبط ابلاغ شده است.

وی افزود: تا جایی که شهر‌ها امکانات داشته‌اند لایروبی و بازگشایی مسیر‌ها صورت گرفته و نقاطی که با مشکل مواجه بوده‌اند، رفع شده و اکنون تمامی نیرو‌ها و تجهیزات در آماده باش کامل هستند.

آماده‌باش برای تخلیه ۱۵۰ منزل مسکونی در کلات
فرماندار شهرستان کلات گفت: باتوجه به حجم بارش‌ها احتمال تخلیه اضطراری حدود ۱۵۰ منزل مسکونی وجود دارد.

مهدی ناصری عنوان کرد: براساس گزارش‌های اعلام شده از عصر روز گذشته تاکنون ۷۰ تا ۸۰ منزل مسکونی و تجاری در شهر کلات دچار آبگرفتگی و رسوبات شده است.

وی هم‌چنین اظهار کرد: تاکنون بسیاری از معابر شهری دچار رسوبات شده و تاحدودی به زیرساخت تاسیسات در معابر شهری نیز آسیب وارده شده است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.