شنبه, 2 شهريور 1398 :: Saturday, 24 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 64369

حماس: دولت جدید تشکیلات خودگردان زمینه ساز اجرای معامله قرن است

حماس: دولت جدید تشکیلات خودگردان زمینه ساز اجرای معامله قرن است
 جنبش مقاومت اسلامی (حماس) در واکنش به تشکیل دولت جدید تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد که چنین دولتی زمینه جدایی کرانه باختری و نوار غزه و اجرای طرح آمریکایی - صهیونیستی موسوم به معامله قرن را فراهم خواهد کرد.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس در بیانیه ای اعلام کرد که این دولت غیرقانونی و نامشروع بوده و بر خلاف قانون اساسی فلسطین و اجماع ملی فلسطینی ها تشکیل شده است.
این بیانیه ادامه داد که هدف از تشکیل این دولت، برآورده کردن اهداف و خواسته‌های جنبش فتح است.
حماس خواستار برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان، مجلس قانونگذاری و شورای ملی و برگزاری نشستی ملی به منظور توافق بر سر استراتژی‌های ملی برای مقابله با چالش‌های پیش‌روی مساله فلسطین شد.
کابینه جدید تشکیلات خودگردان فلسطین به ریاست محمد اشتیه روز گذشته در برابر محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان، سوگند یاد کرد.
تحقق وحدت ملی، تدارک برای برگزاری انتخابات پارلمانی، کمک به خانواده های شهدا، اسرا و مجروحان، دفاع از قدس، تقویت اقتصاد ملی، همکاری میان بخش های عمومی و خصوصی از جمله اولویت های کابینه نخست وزیر جدید تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام شده است.
کابینه اشتیه شاهد تغییرات گسترده ای است، چرا که در آن 16 وزیر جدید حضور دارند. اما پنج وزیر قبلی نیز پست های خود را همچنان حفظ کرده اند.
ابومازن اسفند سال گذشته اشتیه عضو کمیته مرکزی جنبش فتح را مامور تشکیل کابینه دولت وفاق ملی کرد.
«رامی الحمدالله» نخست وزیر سابق دولت وفاق ملی پیشتر استعفای خود را به عباس ارایه کرده بود.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.