چهارشنبه, 1 خرداد 1398 :: Wednesday, 22 May 2019
  • اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
 
کد خبر: 64309

دولت آمریکا مانع رسیدن کمک‌ها به سیل‎زدگان در ایران می‎شود

دولت آمریکا مانع رسیدن کمک‌ها به سیل‎زدگان در ایران می‎شود
لوبلاگ در گزارشی با اشاره به اظهارات اخیر وزیر خارجه آمریکا در مورد سیل در ایران به واکاوی دشمنی تاریخی آمریکا و غرب علیه ایران پرداخته است.  
پایگاه خبری ریشه
پایگاه لوبلاگ در گزارشی به موضوع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در جریان سیل اخیر در کشور پرداخته و آن را محاصره‌ای قرون وسطایی نامیده است.
این گزارش با اشاره به اظهارات اخیر «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا در مورد سیل در ایران، از تلاش همه جانبه دولت ترامپ برای جلوگیری از رسیدن کمک‌ها به قربانیان سیل در ایران انتقاد کرد. سیاست تحریم آمریکا در قبال ایران از این منظر مشابه محاصره‌های قرون وسطایی‌ است.
در ادامه گزارش آمده است: از اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی تاکنون این آمریکا بوده که بر شدت تنش‌ها میان تهران و واشنگتن افزوده است. در واقع پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری در سال ۱۹۹۱، آمریکا و برخی از متحدان منطقه‌ای آن از ایران به عنوان یک دشمن جایگزین و گزینه مناسبی برای اشتباهات سیاسی خود سوءاستفاده سیاسی کردند. این کشور‌ها با استفاده از توهم خطرناک بودن ایران، میلیارد‌ها دلار تسلیحات به کشور‌های عربی فروختند و برای تقویت دشمنی مشترک با ایران، مصالحه اعراب و رژیم صهیونیستی را تلاشی واقعی برای حل مساله فلسطین مطرح کردند.
لوبلاگ در بخش دیگری می‎نویسد: بسیاری از کشور‌های غربی در حالی موضع تقابلی با ایران اتخاذ می‌کنند که اندیشه و هنر یونان متاثر از ایران بوده است. ایران از معدود امپراطوری‌های جهانی بوده که رم را تسخیر نکرده است. این در حالی است که هویت سکولار اروپا دیدگاه قدیمی ضدیت و تقابل با ایران را در دوران مدرن اروپا و آمریکا تقویت می‌کند.
گزارش در پایان می‌نویسد که با در نظر داشتن این پیش زمینه تاریخی، نگرش فعلی آمریکا نسبت به قربانیان سیل اخیر در ایران چندان حیرت برانگیز نیست و تا زمان حضور تیم فعلی در واشنگتن جایی برای خوش بینی وجود ندارد.
 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.