چهارشنبه, 14 خرداد 1399 :: Wednesday, 3 June 2020
 
کد خبر: 64036

شهروندانی که زندگی را در خیابان‎ها سپری می‎کنند

شهروندانی که زندگی را در خیابان‎ها سپری می‎کنند
آمار‌های رسمی در آمریکا نشان می‌دهد در حدود ۵۵۴ هزار نفر از شهروندان این کشور شب را در خیابان‌ها سپری می‌کنند و بدون سر پناه هستند.  
پایگاه خبری ریشه
تعداد افراد بی خانمان برای اولین بار در چندین سال متوالی در آمریکا افزایش داشته است.آمار‌ها نشان می‌دهد در حدود ۵۵۴ هزار نفر از شهروندان آمریکایی شب را در خیابان‌ها سپری می‌کنند و بدون سر پناه هستند، در میان این افراد ۵۸ هزار خانواده با کودکان هستند، این به معنای نداشتن مکانی امن و دائمی برای خواب است.اولین بار است که جمعیت افراد بی خانمان در طی ۷ سال افزایش یافته است.
 
به گزارش یک وبسایت آمریکایی؛ بزرگترین شهر‌های آمریکا به ویژه شهر‌های ساحل غربی افزایش قابل توجهی را در بی خانمان داشته‎اند. شهرک نیویورک که بیش‌ترین میزان این افراد را به خود اختصاص می‌دهد ۴ درصد افزایش را به خود دیده است که در حدود ۷۶.۵۵ نفر، سان دیگو ۵ درصد افزایش ۹.۱۶۰ نفر گزارش شده است.
 
 
بر اساس قانون آمریکا دولت باید برای تمام شهروندان سرپناه فراهم کند، اما این در حالی است که در نیویورک هزاران نفر نفر در خیابان‌ها شب را سپری می‌کنند.
 
در لس آنجلس سه چهارم افراد بی خانمان که جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر از این شهر را تشکیل می‌دهند بدون سر پناه هستند.
علت افزایش افراد بی خانمان در آمریکا چیست؟
در حالی که بعضی از افراد به دلیل بیماری‌های روحی و روانی و اعتیاد به مواد مخدر بی خانمان می‌شوند، بیش از ۷۵ درصد از این افراد استطاعت پرداخت هزینه‌های مسکن را ندارند.
 
 
در حال حاضر تنها ۱۲ ایالت در آمریکا وجود دارد که در آن کارمندانی که حداقل دستمزد دولت را دریافت می‌کنند قادر خواهند بود از پس پرداخت اجاره خانه برآیند.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.