• سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    سازمان ملل برای حل بحران یمن، دست به دامن تهران شد

    یک روزنامه لبنانی گزارش داد که پس از شکست راهبردهای پیشین ائتلاف سعودی، کشورهای غربی و سازمان ملل علیه ملت یمن، فرستاده این سازمان این بار مجبور شد با آگاهی ریاض و موافقت کشورهای غربی برای حل این بحران، با تهران تماس برقرار کند.
شنبه, 17 خرداد 1399 :: Saturday, 6 June 2020
 
کد خبر: 64019

رنگین پوستان، قربانی خشونت پلیس آمریکا

رنگین پوستان، قربانی خشونت پلیس آمریکا
شهروندان رنگین پوست ۳۸.۵ درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد، در حالی که سال‌های از دست رفته زندگی آن‌ها ۵۱.۵ درصد است.
پایگاه خبری ریشه
نتایج مطالعه‌ای جدید نشان می‌دهد که رنگین پوستان در آمریکا در مقایسه با سفید پوستان قربانی خشونت پلیس شده و سال‌های بسیاری از زندگی این افراد به نابودی کشانده می‌شوند.
آنتونی بوی، محقق دانشگاه کالیفرنیا می‎گوید: "تحقیق صورت گرفته اولین بار است که سال‌های از دست رفته افرادی که قربانی خشونت پلیس آمریکا هستند را با در نظر گرفتن سن و نژاد مورد بررسی قرار داده است."
 
 
ویژه نوروز/ رنگین پوستان بیشترین قربانی خشونت پلیس آمریکا
 
نتایج به دست آمده نشان داد مرگ شهروندان آمریکایی که از سوی پلیس و مقامات اجرای قانون کشته می‌شوند، یک نگرانی عمده در زمینه سلامت عموم به شمار می‌آید.
 
این تحقیق بُعد تازه‌ای از یافته‌ها را با نگاهی به شاخص‌های سلامت عموم در مورد سال‌های از دست رفته قربانیان خشونت پلیس مورد بررسی قرار داد.
 
 
ویژه نوروز/ رنگین پوستان بیشترین قربانی خشونت پلیس آمریکا
 
محققان اطلاعات مورد نیاز را از پایگاه داده گاردین جمع آوری کردند. اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که آمریکایی‌های بومی، سیاه پوستان و اسپانیایی قربانیان خشونت مرگبار پلیس هستند.
 
ویژه نوروز/ رنگین پوستان بیشترین قربانی خشونت پلیس آمریکا
 
نکته تأسف برانگیز، شهروندان رنگین پوست ۳۸.۵ درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهد، در حالی که سال‌های از دست رفته زندگی آن‌ها ۵۱.۵ درصد است. علاوه بر آن، جوانانی که قربانی خشونت پلیس آمریکا می‌شوند بخش قابل توجهی از آمار مرگ و میر را منعکس می‌کند.
 
ویژه نوروز/ رنگین پوستان بیشترین قربانی خشونت پلیس آمریکا
 
بر اساس تحقیق منتشر شده در مجله اپیدمیولوژی و سلامت عموم، سال‌های از دست رفته کسانی که قربانی خشونت پلیس آمریکا شده‎اند را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ را به ترتیب ۵۷.۳۷۵ و ۵۴.۷۵۴ اعلام کرد. قربانیان خشونت پلیس آمریکا بسیار بالاتر از آمار کشته شدگان در حوادث جاده‌ای اعلام شده است.
بر اساس تحقیقاتی که از سوی نشریه انگلیسی گاردین صورت گرفته سالانه هزار نفر از سوی پلیس آمریکا کشته می‌شوند که این امر اجرای قانون آمریکا را مرگبارترین سیستم اجرای قانون در جهان بدون هیچگونه رقیب جدی برای آن تبدیل کرده است.

نتایج این تحقیق حاکی از آن است که ۶۷ درصد از افسران پلیس بر این عقیده هستند که ارتباط خشونت پلیس و سیاهان که به شدت علنی شده مواردی تصادفی بوده و تنها ۳۱ درصد می‌گویند که این امر نشانه‌ای از وجود یک مسئله گسترده‌تر در این رابطه است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.