• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
جمعه, 28 تير 1398 :: Friday, 19 July 2019
 
کد خبر: 63725

حذف موانع تولید مهم‎ترین عامل تحقق شعار سال

حذف موانع تولید مهم‎ترین عامل تحقق شعار سال
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به اهمیت موانع تولید برای تحقق شعار سال گفت: زمانی که نرخ تورم و نرخ سود بانکی دو رقمی است مطمئنا بر روی هزینه‌های تولید تاثیرگذار است و یا شاخص فضای کسب و کار کشور به هر دلیلی کاهش می‌یابد تمامی این موارد بر روی رونق تولید تاثیر می‌گذارد
پایگاه خبری ریشه

هادی حق شناس در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان در خصوص شرایط لازم برای تحقق شعار سال ۹۸ مبنی بر "رونق تولید" بیان کرد: کشور برای قرار گیری بر روی مدار توسعه باید توجه ویژه‌ای به بخش تولید و رونق تولید داشته باشد و برای تحقق این موضوع باید الزماتی را رعایت کنیم که مهمترین آن حذف موانع تولید در کشور است که این موانع امروزه در اقتصاد ایران مواردی، چون افزایش هزینه تولید است و بخشی از آن به شاخص‌های پولی باز میگردد.

وی در ادامه افزود: زمانی که نرخ تورم و نرخ سود بانکی دو رقمی است مطمئنا بر روی هزینه‌های تولید تاثیرگذار است و یا شاخص فضای کسب و کار کشور به هر دلیلی کاهش می‌یابد تمامی این موارد بر روی رونق تولید تاثیر می‌گذارد.

این کارشناس اقتصادی اظهار کرد: اگر دولت  در سال جدید هدف را کاهش نرخ تورم و کنترل رشد نقدینگی قرار دهد، مطالبات خود را به بانک پرداخت کند، شرکت‌های خصولتی را به بخش خصوصی واقعی واگذار کند و سهم خود را از اقتصاد کم کند طبیعتا جا برای بخش خصوصی باز و فضای برای کسب و کار این بخش بیشتر خواهد شد.

حق شناس تاکید کرد: زمانی که از رونق تولید حرف به میان می‌آید منظور رفع موانع تولید در کشور است که این موارد باید در بازار پول و کالا محقق شود و موانع حضور بخش خصوصی برداشته و در این صورت شاهد تحقق رونق تولید باشیم.

وی با اشاره به اهمیت سیاست‌های بازرگانی برای تحقق رونق تولید خاطر نشان کرد: طبیعتا در کنار مباحثی مطرح شده، سیاست‌های بازرگانی مناسب نیز در زمینه رونق تولید در کشور موثر است، دولت باید به تنظیم سیاست‌های بازرگانی نادرست و تحقق شعار سال بپردازد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.