• اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

  بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 :: Tuesday, 21 May 2019
 • تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  تحریم آمریکا علیه ایران نقض حقوق بشر است

  ادریس جزایری، کارشناس و گزارشگر ویژه اقدامات یک جانبه قهری سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای تحریم های فرامرزی آمریکا علیه ایران، ونزوئلا و کوبا را ناقض حقوق بشر دانست و گفت که این تحریم های خارج از روند سازمان ملل ، نافی اصول اخلاق بین المللی است.
 
کد خبر: 63621

واکنش دمشق به بیانیه جدید آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه

واکنش دمشق به بیانیه جدید آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه
وزارت خارجه سوریه بیانیه صادره توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره سوریه را سندی تاریخی در دروغ و نفاق دانست.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که بیانیه صادرشده توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس پیرامون سوریه، سندی تاریخی در دروغ، نفاق و سرپوش گذاشتن است و این کشورها اولین مسئول خون‌هایی هستند که در سوریه و کشورهای منطقه به‌روی زمین ریخته می‌شود.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه گفت که رخدادهای سوریه و برخی از کشورهای منطقه نتایج توطئه‌ای غربی به‌رهبری آمریکا است و هدف از این رخدادها بازگشت به گذشته استعمارگرایانه در پوششی جدید است تا بتوانند اراده کشورهای منطقه را بر اساس اهداف و خواسته‌های خود قرار دهند.

این منبع اظهار داشت: «کشورهای استعمارگر برای رسیدن به اهداف خود به تمام شیوه‌های نظامی، سیاسی، محاصره اقتصادی و به‌خدمت گرفتن عناصر تکفیری متوسل شدند و انواع کمک‌ها را در اختیار گروه‌های تروریستی همچون داعش و النصره قرار دادند تا این گروه‌ها به تخریب کشورهای منطقه و ریختن خون مردم این کشورها بپردازند تا این کشورها ضعیف شده و به لقمه‌ای آماده برای صاحبان این پروژه خصمانه تبدیل شوند».

وی تأکید کرد: «جنایات و کشتارهای وحشیانه‌ای که گروه‌های تروریستی در سوریه انجام می‌دهند و جنایاتی که توسط ائتلاف غیرقانونی آمریکایی در شهر رقه، دیرالزور و دیگر مناطق انجام می‌شود لکه ننگی بر پیشانی این دموکراسی‌های دروغین است که هیچ‌گونه ارزشی برای جان انسان‌ها قائل نیستند».

وزارت خارجه سوریه اظهار داشت که هدف از چنین رخدادهایی، غارت ثروت ملت‌های منطقه و مصادره توانمندی‌های آنان است تا رژیم صهیونیستی بتواند دست برتر را در برابر حقوق و منافع کشورهای عربی داشته باشد.

این وزارتخانه با تأکید بر ضرورت توقف مداخله کشورهای غربی و آمریکا در امور داخلی سوریه خاطرنشان کرد: «ملت و ارتش سوریه که در برابر تجاوز تروریستی و گرایشات توسعه‌طلبانه و قلدرمآبانه ایستاد، امروز برای شکست کامل طرح غربی، حفظ تمامیت ارضی و اتحاد ملت سوریه و استقلال در تصمیم‌گیری مصمم‌تر از گذشته است».

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.