پنجشنبه, 2 خرداد 1398 :: Thursday, 23 May 2019
  • اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    اینجا خلیج فارس است؛ نه خلیج خوک‌ها

    بپرسید از فرمانده وقت خودتان در سال ۲۰۱۱ که چه کسی را به ایران نزد من فرستاد و گفت آیا می‌شود به ما مهلت بدهید و از نفوذتان در عراق استفاده کنید تا این چند ماه سربازان ما مورد حمله مجاهدین عراق قرار نگیرند تا ما از عراق خارج شویم. شما یادتان رفته برای سربازانتان در درون تانک‌ها پوشک تهیه می‌کردید؛ امروز کشور ما را تهدید می‌کنید؟
 
کد خبر: 63470

مذاکره ایران با ترکیه برای ثبت جهانی مثنوی

مذاکره ایران با ترکیه برای ثبت جهانی مثنوی
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از مذاکره با کشور ترکیه برای ثبت مثنوی مولانا در کمیته حافظه جهانی یونسکو خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

نشست خبری اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، صبح امروز 21 اسفندماه، در ساختمان کتابخانه ملی برگزار شد. بروجردی در این نشست در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر سرانجام ثبت مثنوی در کمیته حافظه جهانی و اختلافاتی که در این زمینه بین برخی از کشورها وجود داشت، گفت: ثبت مثنوی در کمیته حافظه جهانی ابتدا توسط ایران مطرح شد و پس از آن، ترکیه،‌ افغانستان و تاجیکستان نیز مدعی شدند که این اثر به صورت مشترک ثبت شود. ایران نیز از این پیشنهاد استقبال کرد؛ از سوی دیگر یونسکو نیز در زمینه ثبت‌های مشترک کار را با سرعت بیشتری انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: زمانی که پرونده ثبت مثنوی تکمیل شد، ترکیه پیشنهاد داد که همه آثار مولانا ثبت شود. در حال حاضر ما با ترکیه در حال مذاکره هستیم تا مثنوی به صورت مستقل ثبت جهانی شود؛ چرا که این قابلیت را دارد و سایر مجموعه‌های مولانا به طور جداگانه نیز ثبت شود. قرار است نشستی بین دو کشور در این زمینه برگزار شود و مذاکراتی در این زمینه صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.