• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 63345

توضیحات «لاریجانی» درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۸

توضیحات «لاریجانی» درباره ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه ۹۸
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به نماینده گرمسار گفت: گزارش اعاده‌شده از شورای نگهبان رسمی است.
پایگاه خبری ریشه

غلامرضا کاتب، نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز (یکشنبه 19 اسفند) قوه مقننه، در تذکر شفاهی با استناد به مواد (198)، (199) و (200) آیین‌نامه داخلی پارلمان اظهار داشت: گزارش‌های اعاده‌شده از شورای نگهبان به مجلس باید قبل از مطرح شدن در صحن تکثیر شده و در اختیار نمایندگان قرار گیرد، ضمن اینکه در این مورد تنها گزارش رسمی شورای نگهبان قابل قبول است اما گزارش بودجه 98 اعاده‌شده از شورای نگهبان بدون شماره و امضا است.

وی با تأکید بر اینکه این گزارش باید در کمیسیون تلفیق و کمیسیون‌های تخصصی بررسی می‌شد و نمایندگان درباره آن نظر کتبی می‌دادند، تصریح کرد: روز گذشته روند بررسی این موضوع را پیگیری کردم که مشخص شد روز گذشته کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه داده است.

کاتب افزود: سؤال کردم بر اساس کدام بند از آیین‌نامه این جلسه تشکیل شده و در رابطه با یک گزارش غیررسمی اظهارنظر شده است؛ لذا می‌توان گفت در این مورد حق نمایندگان مجلس تضییع شده است.

لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: این گزارش در تاریخ 18 اسفند به پارلمان ارجاع شده و شورای نگهبان گزارش رسمی ارائه داده است که دارای تاریخ است ضمن اینکه زمانی که این گزارش به مجلس ارسال شد، همکاران در حوزه انتخابیه بودند و این در حالی است که شورای نگهبان با سرعت به بودجه رسیدگی می‌کند.

وی افزود: شورای نگهبان قبل از ارسال گزارش رسمی، نسخه غیررسمی آن را به مجلس می‌فرستد تا همکاران در جریان آن باشند که فرقی با نسخه رسمی ندارد و تنها تفاوت آن این است که گزارش رسمی به‌صورت امضاشده ارائه می‌شود.

رئیس مجلس خطاب به نماینده گرمسار در مجلس اظهار داشت: اگر می‌خواستید در این مورد قانون رعایت شود باید شنبه به اینجا می‌آمدید، بنابراین چون همکاران در حوزه انتخابیه بودند گفتیم که کمیسیون تلفیق تشکیل جلسه بدهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.