پنجشنبه, 31 مرداد 1398 :: Thursday, 22 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 63269

مذاکرات هند با آمریکا برای تمدید معافیت این کشور از تحریم نفتی ایران

مذاکرات هند با آمریکا برای تمدید معافیت این کشور از تحریم نفتی ایران
هند قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان فعلی ۳۰۰ هزار بشکه در روز ادامه دهد و در حال مذاکره با آمریکا برای تمدید معافیت این کشور از تحریم های نفتی ایران است.
پایگاه خبری ریشه

به نقل از رویترز، هند قصد دارد به خرید نفت ایران به میزان فعلی 300 هزار بشکه در روز ادامه دهد. این کشور با واشنگتن در مورد تمدید معافیت از تحریم‌های آمریکا پس از ماه مه مذاکره می کند .
هند خرید نفت از ایران را کاهش داده ولی در حال مذاکره در مورد تمدید معافیت ها است .
این مذاکرات در بحبوحه افزایش تنش های تجاری بین واشنگتن و دهلی‌نو صورت می‌گیرد. آمریکا قصد دارد امتیازات تجاری هند را لغو کند.هند طبق این امتیازها می‌تواند تا 5.6 میلیارد دلار بدون عوارض به آمریکا صادرات داشته باشد .
هند بزرگترین ذینفع سیستم کلی امتیاز دهی است که به دهه 1970 برمی‌گردد و حذف آن از این سیستم سخت ترین اقدام تنبیهی واشنگتن علیه هند از زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ است .
در این بین، دهلی‌نو از واشنگتن می‌خواهد اجازه داشته باشد همچنان نفت ایران را به میزان فعلی 1.25 تن در ماه معادل 300 هزار بشکه در روز خریداری کند .
گرچه آمریکا به هشت مشتری بزرگ نفت ایران اجازه داده به واردات محدود نفت از ایران ادامه دهند ولی واشنگتن بر این کشورها فشار می آورد که بالاخره باید خرید از ایران را به صفر برسانند. دور اول معافیت‌ها چهارم ماه مه به پایان میرسد .
وینسنت کمپوس، سخنگوی بخش انرژی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که مذاکرات با هشت مشتری نفت ایران که در نوامبر معافیت دریافت کردند ادامه دارد و هدف صفر کردن واردات نفت از ایران است .
کمپوس گفت:« ما به مذاکرات دوجانبه ادامه می دهیم ».
یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا در همین هفته وارد کره جنوبی، چهارم مشتری بزرگ نفت ایران، شد تا در مورد تحریم‌ها مذاکره کند .
ایران یکی از اعضای اوپک است که تقریباً 3 میلیون بشکه در روز نفت قبل از تحریم ها صادر می کرد ولی این مقدار حالا به 1.25 میلیون بشکه در روز از آغاز سال جاری کاهش یافته است .
مذاکرات با واشنگتن در مورد تمدید معافیت ها به خاطر تعطیلی دولت آمریکا در ژانویه کند پیش رفت، حالا این گفتگوها از سر گرفته شده و هند می خواهد قبل از انتخابات عمومی ماه مه به نتیجه برسد .
ایران هفتمین تامین کننده نفت هند در ژانویه بود در حالی که این کشور قبل از تحریم ها سومین صادرکننده نفت به هند بود .

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.