يكشنبه, 5 خرداد 1398 :: Sunday, 26 May 2019
 
کد خبر: 63249

سید حسن نصرالله: به حمایت ایران و حامیان مالی وابسته نیستیم

سید حسن نصرالله: به حمایت ایران و حامیان مالی وابسته نیستیم
سخنرانی سید حسن نصرالله در سخنرانی به مناسبت سی‌امین سالگرد تاسیس هیئت حمایت از مقاومت اسلامی گفت: مقاومت نه تنها به حمایت ایران و حامیان مالی وابسته نیست بلکه از حمایت مردمی گسترده برخوردار است.
پایگاه خبری ریشه

دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت سی‌وامین سالگرد تاسیس هیات پشتیبانی مقاومت اسلامی سخنرانی خود را با ذکر این نکته که احتمال افزایش تحریم‌ها علیه ایران و سوریه وجود دارد آغاز کرد و گفت: انتظار می‌رود تحریم‌های آمریکا بر ما و متحدان ما مانند ایران و سوریه افزایش یابد. همچنین انتظار می‌رود کشورهای دیگر مانند انگلیس از لیست تروریسم استفاده کنند و مانند لندن، مقاومت را تروریستی بنامند.

نصر الله ادامه داد: طرفی که پروژه «تسویه» را در منطقه شکست داد، تمام گروه‌های مقاومت در لبنان و فلسطین با حمایت ایران و سوریه بود. ایستادگی مقاومت در لبنان، غزه، سوریه و ایران پروژه توطئه‌آمیز علیه منطقه در سال ۲۰۰۶ (جنگ ۳۳ روزه) را ساقط کرد.

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله تصریح کرد: به تمام کسانی که حمایت‌هایی را ارائه دادند، داوطلبانی که در دادن مبالغ و کمک‌ها بخل نورزیدند درود و تقدیر خود را اعلام می‌کنیم. برخی گمان می‌کنند که مقاومت بر مبنای حمایت برخی از دوستان و در رأس آن‌ها ایران یا برخی از حامیان مالی پابرجا است، اما سطح گسترده‌ای وجود دارد که بر حمایت مردم متکی است. کسانی که از ما حمایت می‌کنند، به حمایت از مقاومت اسلامی ادامه می‌دهند.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: آن‌ها مبالغی را برای مقاومت کنار می‌گذارند که در وهله نخست، ناچیز به نظر می‌رسد، اما دریا و رود از قطرات آب تشکیل می‌شوند. ما به آن مردم افتخار می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در نبرد‌های بیرون راندن تروریست‌ها، ما شاهد این بودیم که چگونه مردم در روستا‌های مختلف بر حمایت از مجاهدان پافشاری ورزیدند.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه کشور‌هایی در جهان هستند که ایجاد فهرست‌های تروریسم را آغاز کرده‌اند اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تحریم‌های آمریکا بر ما و حامیانمان تشدید شده است. تحریم‌های کنونی بخشی از جنگ اقتصادی، روانی و مالی است که علیه ماه به راه افتاد و جریان دارد.

نصر الله ادامه داد: با وجود همه رویداد‌ها و گفته‌ها، آمال و آرزو‌های آن‌ها برباد خواهد رفت، زیرا هرگز نخواهند توانست ما را محاصره کنند. ‎

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه گروه مقاومت مظلومان قدرتمندی هستند ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که لایه‌های تروریسم از سوی کشور‌های دیگری غیر از انگلیس لانه بگذارد. ما ضعیف نیستیم. انتظار می‌رود که کشور‌های دیگری تصمیم مشابهی را با تصمیم انگلیس جهت درج نام مقاومت به عنوان تروریسم اتخاذ کنند.

وی با اشاره به اینکه مقاومت با تمامی گروه‌هایش در لبنان، فلسطین و با حمایت سوریه و ایران، طرح سازش را به شکست کشاند عنوان داشت: پایداری مقاومت در لبنان، غزه، سوریه و ایران طرح توطئه‌چینی بزرگ علیه منطقه ما در سال ۲۰۰۶ را به شکست کشاند. محور مقاومت طرح آمریکا و اسرائیل را که مورد حمایت دست‌نشانه‌های منطقه‌ای شان علیه منطقه ما بود، به شکست کشاند. مردم نوار غزه استوار و پایدار هستند. وضعیت ایران نیز همین طور است، ایران در برابر تحریم‌ها پایدار است. ‎ احزاب مقاومت در برابر طرح آمریکا و اسرائیل ایستادند و نبرد در عراق و در سوریه را به طور کامل (به نفع خود) یکسره کردند. نبرد در لبنان نیز یکسره شد و در یمن نیز مقاومت همچنان استوار و پایدار است. ‎

نصرالله با بیان اینکه محور مقاومت در مقابل چشم‌انداز‌های ترامپ برای تحقق دستاورد تاریخی‌اش از طریق معامله قرن ایستاده است علت قرار گرفتن حزب الله در لیست تروریستی را همین مورد دانست و گفت: به این خاطر که ما آن‌ها را شکست داده‌ایم و در هم شکسته‌ایم و طرح‌هایشان را سرنگون کرده‌ایم، ما را تروریست خطاب می‌کنند، چراکه آن‌ها در حال حاضر بعد از شکست جنگ‌ها و طرح‌هایشان و هراسشان از ورود به جنگ‌های جدید ناتوان مانده‌اند.

وی ادامه داد: چند هفته پیش، درباره حمایت ملت یمن صحبت کردیم و با فعالیت‌های ساده، بیش از دو میلیون دلار جمع و به برادران در یمن تحویل داده شد. ‎

امروز اعلام می‌کنم که به این کمک و حمایت مردمی و هیئت حمایت از مقاومت اسلامی نیاز داریم. ما نیاز به فعال سازی کار این هیئت همانند قبل از سال ۲۰۰۰ داریم، زیرا با نبردی روبرو هستیم. ‎

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.