• ورود به «مرحله پنجم» در گام دوم انقلاب

  ورود به «مرحله پنجم» در گام دوم انقلاب

  اولین وظیفه در راستای تحقق این بیانیه، تقریر منصفانه از دستاورد‌های انقلاب اسلامی است. ما چهلمین سالگرد انقلاب را پشت سر گذاشته و وارد دهه‌ی پنجم شده‌ایم؛ در چنین شرایطی یکی از وظایف اصلی نخبگان تقریر و تبیین دستاورد‌های انقلاب در مراکز علمی، حوزه‌ها و موقعیت‌های مختلف است.
چهارشنبه, 29 اسفند 1397 :: Wednesday, 20 March 2019
 • 9 نکته در تحلیل سال 97

  9 نکته در تحلیل سال 97

  سال 97، سال شکست آمریکا و اذناب او در برابر جمهوری اسلامی بود و بار دیگر ثابت شد آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
 
کد خبر: 63057
خشونت پلیس آمریکا علیه سیاه‌پوستان؛

دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند

 دادگاه‎های آمریکا حقوق سیاه‎پوستان را نادیده می‎گیرند
روز شنبه یکی از دادستا‌ن‌های دادگاه آمریکا اعلام کرد ۲ افسر پلیسی که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده‌اند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود؛ این تنها یک نمونه از خشونت پلس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان این کشور است که از سوی دادگاه‌های این کشور نادیده گرفته می‌شود.  
پایگاه خبری ریشه

دادستان شهر «ساکرامنتو» در ایالت کالیفرنیا می‌گوید ۲ افسر پلیس که سال گذشته یک جوان سیاه‌پوست را به قتل رسانده بودند با هیچ اتهامی مواجه نخواهند بود.

«استفون کلارک»، جوان ۲۲ ساله سیاه‌پوست ماه مارس سال گذشته از سوی این ۲ افسر پلیس در خانه مادربزرگش هدف گلوله قرار گرفته و به قتل رسیده بود.

شواهد حاکی از آن است که استفون کلارک در حالی که غیر مسلح نیز بوده هدف چندین گلوله قرار می‌گیرد.

قتل این جوان سیاه پوست موجب به راه افتادن اعتراضات گسترده علیه پلیس به دلیل استفاده از خشونت به خصوص علیه سیاه‌پوستان شد.

با این وجود «آنه ماری شوبرت»، دادستان ساکرامنتو در این باره می‌گوید: تردیدی نیست که یک انسان کشته شده است. تحقیقات چند ماهه در این باره بوده که آیا در تیراندازی روز ۱۸ مارس ۲۰۱۸ جرمی روی داده است یا خیر، پاسخ به این سؤال منفی است و در نتیجه هیچ مسئولیت جنایی نیز در این زمینه وجود ندارد.

این حادثه تنها یکی از پرونده‌های خشونت پلیس آمریکا علیه شهروندان و به خصوص سیاه‌پوستان است که روزانه در این کشور روی می‌دهد، اما دادگاه آمریکا ان‌ها را نادیده می‌گیرد.

شبکه خبری سی‌ان‌ان در گزارشی به نادیده گرفته شدن پرونده خشونت‌هی پلیس از سوی دادگاه آمریکه پرداخته و می‌نویسد پرونده‌های بسیاری از خشونت و تیراندازی پلیس آمریکا وجود دارند، اما محاکمه و محکومیت عاملان آن بسیار اندک است.

 

خشونت پلیس علیه سیاه‌پوستان و عدم توجه دادگاه آمریکا

 

بر اساس تحقیقات صورت گرفته: از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۷ در آمریکا ۸۰ افسر پلیس متهم به تیراندازی و قتل شده‌اند، اما در این بازه زمانی ۱۲ ساله نا ۳۵ درصد از این افسران محکوم شناخته شده‌اند و باقی آن‌ها یا در انتظار رأی دادگاه به سر می‌رند و یا پرونده‌شان بدون هیچ‌گونه محکومیتی مختومه شده است.

بر اساس گزارش سی‌ان‌ان و تحقیقات صورت گرفته احتمال کشته شدن سیاه‌پوستان از سوی پلیس در آمریکا سه برابر سفید پوستان است.

 

کشتار سیاهان آمریکا از سوی پلیس در همه مناطق آمریکا یکسان نیست، اما گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی از ایالت‌ها قتل سیاه‌پوستان از سوی پلیس ۸ برابر سفید پوستان است.

این اقدامات پلیس همواره موجب به راه افتادن تظاهرات‌های گسترده‌ای در آمریکا شده است، اما دادگاه آمریکا به بهانه‌های گوناگون بسیاری از این قتل‌ها را نادیده می‌گیرد.

این در حالی است که بر اساس آخرین شواهدی که از سوی موسسه عدالت Vera منتشر شد، عملکرد سیستم عدالت کیفری آمریکا به گونه‌ای است که علیه جامعه سیاه پوستان به طور نظام‌مند و ریشه‌دار است.

رفتار نژادپرستانه با سیاه پوستان حاکی از آن است که چگونه تاریخچه نژادپرستی و ستم در آمریکا همچنان در نظام عدالت کیفری این کشور ظاهر می‌شود و رفتار غیر اخلاقی با سیاه پوستان ماندگار است.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.