• آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    آشکارتر شدن دورویی آمریکا در اجرای حقوق بشر

    رفتار غیر انسانی با مهاجران در مرز‌های آمریکا و مکزیک نه تنها جان مهاجرانی که آمریکا مسئولیت محافظت آنها را پذیرفته به مخاطره می‌اندازد بلکه وضعیت را در مناطق مرزی دو کشور وخیم تر کرده است.
پنجشنبه, 27 تير 1398 :: Thursday, 18 July 2019
 
کد خبر: 63041

لاریجانی: دولت حق ندارد مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق را اجرا نکند

لاریجانی: دولت حق ندارد مصوبه مجلس در مورد افزایش حقوق را اجرا نکند
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر یکی از نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس تأکید کرد: هیچ‌کسی حق ندارد مصوبات قانونی مجلس را زیر سوال ببرد و از اجرای آن استنکاف کند.  
پایگاه خبری ریشه
سیدناصر موسوی‌لارگانی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی طی تذکری با اشاره به برخی اظهارات در مورد عدم اجرای مصوبه مجلس توسط دولت در مورد افزایش حقوق گفت: مجلس قانونی را تصویب کرده که در مقابله با بی‌عدالتی است و مبلغی را برای اضافه شدن حقوق و مزایا در سال ۹۸ در نظر گرفته و راهکاری را مجلس ارائه کرد که با عدالت تناسب داشته باشد، اما دولت می‌گوید ما امکان اجرای آن را نداریم؛ این را اجرا نمی‌کنم و من انتظار دارم رئیس مجلس از جایگاه مجلس و مصوبه آن دفاع کند.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر تأکید کرد: دولت حق ندارد به این مصوبه عمل نکند و هر کسی که یک حرفی زد نباید روی آن حساب کرد و بی‌جا کردند که این حرف را زدند.

 نماینده مردم فلاورجان در ادامه و در تذکر دیگری اظهار داشت: همکاران ما می‌گویند حدود ۱۱۱ حزب مصوب داریم و اگر حزبی که کل اعضای آن کمتر از هزار نفر است و یک حزب خانوادگی است بخواهند لیست بدهند چه اتفاقی می‌افتد. در دوره گذشته همان‌طور که آقای گودرزی گفتند برخی افراد با پرداخت دو میلیارد تومان نام خود را در لیست انتخاباتی اضافه کردند و ما با حزبی کردن انتخابات می‌آییم برای افراد مختلف کاسبی درست می‌کنیم و این پیام را می‌دهیم اگر کسی بخواهد در لیستی قرار بگیرد باید فلان مبلغ را پرداخت کند و آیا چنین مجلسی که افراد با پرداخت پول وارد آن می‌شوند، می‌تواند از حق مردم دفاع کند.

طبق گزارش خانه ملت، رئیس جلسه علنی امروز مجلس در پاسخ به این تذکر نیز تصریح کرد: در حال حاضر نیز همین ۱۰۰ حزب موجود مگر برای انتخابات لیست نمی‌دهند، قطعاً پاسخ این است که لیست می‌دهند، لذا پیشنهاد مجلس تغییر خاصی ایجاد نمی‌کند و می‌گوید فقط می‌توان به جای نام افراد، نام لیست را در صندوق آراء انداخت و در کنار آن مستقلین نیز می‌توانند در انتخابات حضور پیدا کنند لذا تفاوت خاصی با این مصوبه ایجاد نمی‌شود و تفاوت در جای دیگری است.

 
به گزارش میزان، احمد امیرآبادی فراهانی در حاشیه جلسه نوبت عصر روز گذشته مجلس در جمع خبرنگاران گفت: محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه طی نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس اعلام کرده است که دولت نمی‌تواند مصوبه خانه ملت درباره افزایش حقوق به میزان ۴۰۰ هزارتومان را اجرایی کند.
 
به گزارش میزان، نمایندگان در جلسه علنی عصر امروز و در ادامه بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ با بند (ب) تبصره (۱۲) این لایحه موافقت کردند.
به موجب این یند (ب) تبصره (۱۲) منابع حاصل از اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار دستگاه‌های اجرایی جهت بازخرید کارکنان مازاد رسمی و غیررسمی، پرداخت پاداش پایان‌خدمت به افرادی که براساس قانون، بازخرید یا بازنشسته می‌شوند و مانده مرخصی کارکنان از محل اعتبار ردیف ۲۹-۵۳۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون مطابق آئین‌نامه اجرایی که توسط سازمان‌های «برنامه و بودجه کشور» و «اداری و استخدامی کشور» و «وزارت امور اقتصادی و دارایی» تهیه می‌شود و به‌تصویب هیأت وزیران می‌رسد، تخصیص می‌یابد.

به موجب این مصوبه، اجرای حکم این بند بر عهده وزیر امور اقتصادی ودارایی است. شمول این حکم درمورد دستگاه‌های زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.

نمایندگان همچنین بند (ج) تبصره (۱۲) این لایحه را تصویب کردند که براساس آن دولت مکلف است اعتبار ردیف ۲۲-۵۵۰۰۰۰ جدول شماره (۹) این قانون را برای افزایش و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح با اولویت کسانی که دریافتی ماهانه آن‌ها کمتر از بیست و پنج میلیون (۲۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال می‌باشد، براساس آئین‌نامه اجرایی که توسط سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می‌رسد، اختصاص دهد.

طبق این حکم، صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیرو‌های مسلح مکلفند افزایش احکام حقوقی سال ۱۳۹۸ بازنشستگان ذی‌نفع ناشی از اجرای این حکم را از تاریخ ۰۱/‏۰۱/‏۱۳۹۸‬ اعمال کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.