• افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    افزایش ناآرامی در عراق؛ نتیجه سفر مقامات آمریکا

    پس از سفرهای اخیر دو مقام عالی رتبه آمریکا به عراق شاهد شدت پیدا کردن ناآرامی‌ها در عراق و حمله به کنسولگری ایران در نجف بودیم که قطعاً یکی دیگر از قطعات پازل توطئه آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن در راستای تخریب روابط میان ایران و عراق بود.
شنبه, 16 آذر 1398 :: Saturday, 7 December 2019
 
کد خبر: 62937

تبعیض‌نژادی؛ موضوعی که اقلیت‌ها در آمریکا همچنان با آن مواجهند

تبعیض‌نژادی؛ موضوعی که اقلیت‌ها در آمریکا همچنان با آن مواجهند
پایگاه شبکه خبری ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی به موضوع تبعیض نژاد در آمریکا پرداخته و می‌نویسد این موضوعی است که سالیان متمادی اقلیت‌ها در آمریکا با آن مواجه هستند.
پایگاه خبری ریشه

پایگاه شبکه خبری ان‌بی‎سی در گزارشی به قلم «سوزان گامبوآ» با اشاره به برخی اقداماتی که در راستای منافع اقلیت‌ها به خصوص لاتین‌ها می‌نویسد: با این وجود لاتین‌ها حتی آن‌هایی که سابقه حضورشان به سال‌های بسیار دور برمی‌گردد با تبعیض نژادی آشکار و مداوم روبه‌رو هستند، جرایم ناشی از خشونت علیه آن‌ها همچنان در حال افزایش است، در فیلم‌ها تا حدود زیادی معرفی نمی‌شوند و در شغل‌های رده بالا از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

زمانی که آن‌ها برای درمان مراجعه می‌کنند، درخواست نمایندگی می‌کنند و یا هنگامی که تنها به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند بار‌ها و بار‌ها شنیده شده که به آن‌ها می‌ویند باید همسان‌سازی صورت گیرد.

ماه می‌ سال گذشته دو زن لاتین متولد آمریکا در یک فروشگاه در مرز آمریکا پس از آنکه به زبان اسپانیایی صحبت کرده بودند از سوی پلیس بازداشت شدند. اخیرا اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا از اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا شکایت کرده و جان کلی رئیس سابق کارکنان کاخ سفید گفته کسانی که از آمریکای مرکزی وارد مرز‌های آمریکا می‌شوند افرادی نیستند که به سادگی همسان سازی شوند.

این گزارش می‎گوید: این باور در میان سفیدپوستان آمریکا وجود دارد که هیسپان‌ها خارجی هستند حتی اگر در آمریکا متولد شده باشند.

گامبوآ در ادامه می‌افزاید: عدم تناسب‌ها همچنان باقی است و انکار حقوق بنیادی لاتین‌ها در خاک آمریکا و به خصوص آن‌هایی که نزاد مکزیکی دارند تاریخچه‌ای طولانی دارد.

در همین حال روزنامه گاردین با انجام تحقیقی به این نتیجه رسیده است که جوانان سیاه‌پوست، هیسپانیک‌ها و بومیان آمریکایی مردمی هستند که از سوی پلیس آمریکا مورد رفتار خشن‌تری قرار می‌گیرند.

بر اساس یک مطالعه جدید رنگین پوستان آمریکا در مقایسه با سفیدپوستان به طور چشمگیری سال‌های بیشتری از عمر خود را به دلیل خشونت پلیس از دست می‌دهند.

«آنتونی بوی» محقق دانشگاه‌های کالیفرنیا و لس‌آنجلس می‌گوید: این نخستین مطالعه‌ای است که سال‌های از دست رفته عمر افراد در پی خشونت پلیس را بر اساس سن و نژاد مورد بررسی قرار داده است.

این محقق آمریکایی می‌افزاید: ما به این نتیجه رسیدیم که مرگ از ناحیه مجریان قانون یک نگرانی عمده سلامت عمومی است.

این گزارش در بخش دیگری می‎گوید: این تحقیق به نتیجه رسیده است که بومیان آمریکا، سیاهان و هیسپان‌ها به ترتیب و به طور بی تناسبی عمده قربانیان خشونت‌های مرگ‌بار پلیس آمریکا هستند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.