يكشنبه, 3 شهريور 1398 :: Sunday, 25 August 2019
  • روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    روایتی از کودک‌کشی‌‌های رژیم صهیونیستی

    یکی از مصادیق برائت از مشرکین که در پیام مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته بود، به‌معنی نهیب امت اسلامی بر سر رژیم کودک‌کش صهیونیست و پشتیبانان و کمک‌کنندگان آن است. رژیم غاصب و ظالم صهیونیستی در کودک‌کشی، تبحر زیادی دارد و در طول حیات ننگین و نامشروع این رژیم سرطانی، هزاران کودک مظلوم فلسطینی به دست جلادان غاصب صهیونیست کشته شده‌اند.
 
کد خبر: 62048

طرح ضد کارگری اصلاح قانون تامین اجتماعی

طرح ضد کارگری اصلاح قانون تامین اجتماعی
رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با انتقاد از طرح اطلاح پارامتریک قانون تأمین اجتماعی گفت: نتیجه این طرح بالا بردن حداقل سن بازنشستگی کارگران و افزایش حق بیمه کارگران از ۷٪به ۹٪خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه

ابوالفضل فتح الهی، رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران درباره اصلاح طرح پارامتریک قانون تأمین اجتماعی گفت:طرح اصلاحات پارامتریک قانون تأمین اجتماعی که متأسفانه با امضا تعدادی از نمایندگان مردم و با محوریت سازمان تأمین اجتماعی و با توجیهات افزایش هزینه های صندوق های بازنشستگی به دلیل تأثیرات اقتصادی حاکم بر کشور و همچنین دلایل واهی نبود برآورد های دارایی های سازمان و کاهش ورودی ها ی حق بیمه و نیز بحران های اجتماعی صورت گرفته مصداق نقض حقوق واقعی کارگران خواهد شد.

 وی ادامه داد: نتیجه این طرح بالا بردن حداقل سن بازنشستگی کارگران و افزایش حق بیمه کارگران از 7٪به 9٪و عدم برخورداری کامل کارگران شاغل در مشاغل سختی و زیان آور و آسیب دیدن مستمری بازنشستگی با تعیین میانگین 5سال آخر خدمت به جای محاسبه 2سال خواهد شد.باید تعیین مشاغل  سخت وزیان آور بر عهده سازمان تأمین اجتماعی باشد تا این سازمان در کمیته ای مشخص به این موضوع بپردازد.

فتح الهی اظهار داشت: لازم است نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی بدانند که خانواده چهل میلیونی کارگران که با سختی و مشقت زندگی میکنند و شرایط مزدی و حمایتی لازم برای آنان مهیا نیست و سازمان تأمین اجتماعی نتوانسته آن گونه که وظیفه دارد خدمات رفاهی و درمانی و مستمری بازنشستگی را برای این قشر فراهم نماید و علیرغم حمایت های همه جانبه کارگران و تشکیلات کارگری در همه مراجع تصمیم گیری و تصمیم سازی چگونه باید متحمل مشکلات ناشی از این طرح باشند؟

 رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران اظهار داشت: این طرح آزمون سختی برای نمایندگان همین کارگران در مجلس شورای اسلامی و سازمان تامین اجتماعی و سرپرست محترم سازمان تامین اجتماعی خواهد بود وحافظه تاریخی کارگران فراموش نخواهند کرد دستهایی که برای کمک به این قشر بلند شده و کسانی که با وجود لمس مشکلات جامعه کارگری سعی در محروم کردن کارگران از حقوق واقعی خود هستند.لذا انتظار میرود با در نظر گرفتن همه جوانب موجود و شرایط کارگران و با تصمیمات عقلایی مسیر روشنی را پیش روی کارگران قرا دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.